Dějepis

Mimořádný úspěch mladého historika ze ZŠ Němčice nad Hanou

leden 2020

Dominik Majer - žák 8.B, ve které tento předmět vyučuje Mgr. František Matoušek - se již delší dobu intenzivně věnuje poznávání našich národních dějin. Dalo by se říct, že tato činnost se stala jeho koníčkem. Proto asi nikoho nepřekvapilo, že se přihlásil do školního kola dějepisné olympiády. Tam se v konkurenci 16 spolužáků z 9. ročníku umístil na děleném 1. místě, když spolu s Vojtěchem Kumžákem z 9.B získali shodně 60 ze 64 bodů. Oba tak byli školou delegování do okresního kola, které proběhlo 16. ledna 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově. Dominik zde znovu uplatnil svoje vědomosti a v konkurenci 36 účastníků ze 12 základních škol a 3 gymnázií zvítězil, když získal 74 bodů z 80 možných. Stal se tak jednoznačným vítězem okresního kola dějepisné olympiády s právem přímého postupu do kola krajského, které by se mělo uskutečnit v březnu. Děkujeme Dominikovi za výbornou reprezentaci školy a věříme, že i v dalším kole soutěže se mu bude dařit.

Mgr. Pavel Janura