Krajské kolo - Eurorebus 2019

Žáci sedmého ročníku Dominik Majer, Michal Bartosik a Michal Drábek v neděli 28. dubna 2019 obsadili v krajském kole Eurorebusu krásné 8. místo.

Evropa kolem nás 2019 – zeměpisná korespondenční soutěž

Letos jsme se opět zapojili do vědomostní soutěže Evropa kolem nás. Soutěže se zúčastnila 4 tříčlenná družstva. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo sedmáků ve složení Dominik Majer, Michal Bartošík a Jakub Macenauer, kteří obsadili ve starší kategorii pěkné 8. místo z 32 zúčastněných družstev a v mladší kategorii se trojice Matyáš Navrátil, Zuzana Holubová a Nela Masaříková z 5.A umístila na 10. místě z 29 družstev. Tým z 5.B obsadil konečné 15. místo a šesťáci skončili až ve třetí desítce. Všichni soutěžící obdrželi drobné ceny a diplomy.

Mgr. Libor Mitana

Výsledky školního kola zeměpisné olympiády

25. a 28. ledna 2019

Kategorie A – 6. ročník
1. místo - Mitana Jan - 40 bodů
2. místo - Vika Mikuláš - 30 bodů
3. místo - Daniel Aleš - 13 bodů
Kategorie B – 7. ročník
1. místo - Majer Dominik - 56 bodů
2. místo - Macenauer Jakub - 34 bodů
3. místo - Kubiridžáková Monika - 30 bodů
4. místo - Daniel Petr - 15 bodů
5. místo - Záhorová Anna - 10 bodů
Kategorie C – 8. a 9. ročník
1. místo - Mitana Ondřej - 63 bodů
2. místo - Novotný Jakub - 57 bodů
3. místo - Kumžák Vojtěch - 51 bodů

Vítězové jednotlivých kategorií postupují do okresního kola, které se bude konat ve středu 20. února v Prostějově.
Děkuji moc všem účastníkům a vítězům přeji hodně úspěchů v okresním kole.

Eurorebus 2018 – celostátní finále

V úterý 5. června se 7 žáků naší školy zúčastnilo celostátního finále vědomostní soutěže Eurorebus v pražském Top hotelu na Chodově. V konkurenci nejlepších jednotlivců a tříd z celé republiky se rozhodně neztratili. V kategorii Junior nás reprezentovala trojice Klaudie Střeláková (3.B), Matěj Pospíšil (4.A) a Daniel Kotula (5.B), kteří obsadili krásné 14. místo a pouhé 2 body jim chyběly k prvenství. V kategorii jednotlivců obsadil Dominik Majer (6.B) pěkné 29. místo a trojice Vojtěch Kumžák (7.B), Vojtěch Zahradník (7.B) a Ondřej Mitana (7.A) obsadila v kategorii tříd výborné 17. místo. Všem moc děkuji za skvělou reprezentaci naší školy a přeji hodně úspěchů i v dalších nejen vědomostních soutěžích.

Libor Mitana