NAHRÁVÁNÍ „CD VÍTĚZŮ PĚVECKÉ SOUTĚŽE LYRA“


O druhém červnovém víkendu 2019 proběhlo v nahrávacím studiu v Třebíči nahrávání CD. Byli na něj přizváni vítězové celostátní pěvecké soutěže Lyra ze všech 20 ročníků. Mezi nimi i naši SKŘIVÁNCI ze ZŠ Němčice nad Hanou – Miroslav Oplocký, Tomáš Litera, David Zahradník, Adéla Zahradníková a Tereza Kovářová. V září - spolu s nejlepšími z různých koutů naší vlasti - budou natáčet videoklip.

Děkujeme jim za výbornou reprezentaci základní školy, ale i našeho města.

Mgr. Lenka Literová

Krajská pěvecká soutěž v lidové písni

O hanáckyho kohóta

(14. dubna 2019 v Prostějově)


I. kategorie

David Zahradník – STŘÍBRNÉ PÁSMO
Michaela Fidrová - STŘÍBRNÉ PÁSMO

II. kategorie

Adéla Zahradníková – STŘÍBRNÉ PÁSMO

III. kategorie

Tereza Kovářová – STŘÍBRNÉ PÁSMO
Miroslav Oplocký – BRONZOVÉ PÁSMO


Krajského kola se zúčastnilo na 50 nejlepších zpěváků, kteří postoupili z kola okresního. Jejich hanácké písně doprovodila cimbálová muzika Záletníci. Všem našim sólistům děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Ve velké konkurenci si vedli velice dobře.

Poděkování patří i paní Ing. Janě Otáhalové, jenž dětem na soutěž zapůjčila hanácké kroje ze souboru Pantlék.


Mgr. Lenka LiterováRegionální pěvecká soutěž v populární písni

Hanácký skřivan

(30. března 2019 v Prostějově)

I. kategorie ( 4 – 7 let ):

Táňa Oplocká – Dělání (Princové jsou na draka) - 2. MÍSTO
David Zahradník – Nes mě, loďko (Zlatovláska) - 1. MÍSTO


II. kategorie ( 8 – 10 let ):

Adéla Zahradníková – Nechte zvony znít (Marta Kubišová) - 2. MÍSTO


III. kategorie ( 11 – 12 let ):

Miroslav Oplocký – Terapeut (Pavel Callta)
Tereza Kovářová – Písek (Nezmaři) - 3. MÍSTO


IV. kategorie ( 13 – 15 let ):

Tomáš Litera – Naštěstí (Pavel Callta) - 3. MÍSTO


V. kategorie ( dua, tria ):

 Adéla a David Zahradníkovi – Zlatovláska (z pohádky Zlatovláska) - 1. MÍSTO
Miroslav Oplocký, Tereza Kovářová – Léto 95 (Marek Ztracený) - 2. MÍSTO


Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Mgr. Lenka Literová


Okresní pěvecká soutěž „O HANÁCKYHO KOHÓTA“

13. prosince 2018 v Prostějově


David Zahradník – Zlaté pásmo s postupem do kraje

Michaela Fidrová - Zlaté pásmo s postupem do kraje

Natálie Kaduková - Zlaté pásmo

Miroslav Oplocký - Zlaté pásmo s postupem do kraje

Tereza Kovářová - Zlaté pásmo s postupem do kraje

Adéla Zahradníková - Zlaté pásmo s postupem do kraje

Tomáš Litera - Zlaté pásmo

Michal Vrána – Bronzové pásmo
ŠKOLNÍ KOLO PĚVECKÉ SOUTĚŽE

„O hanáckyho kohóta 2018/2019“


V pondělí 26. listopadu 2018 proběhlo na naší ZŠ školní kolo pěvecké soutěže O hanáckyho kohóta. Zúčastnilo se ho na 60 dětí z pěveckého sboru Skřivánek, které byly rozděleny do tří věkových kategorií. Všichni zpěváčci dostali pamětní listy a sladkou odměnu. Ti nejlepší stanuli na stupních vítězů:


I. kategorie (1. – 3. třída)

  1. místo: David Zahradník, 1. A

                Michaela Fidrová, 1. B

                Natálie Kaduková, 3.A

 2. místo: Tereza Kubíková, 1. B

               Tomáš Pospíšil, 3. A

               Karolína Schafferová, 3. A

 3. místo: Lucie Kyseláková, 1. A

               Petr Sušeň, 2. B

               Veronika Štefcová, 2. B


II. kategorie (4. - 6. třída)

  1. místo: Miroslav Oplocký, 5. B

                Tereza Kovářová, 5. B

                Adéla Zahradníková, 4. A

  2. místo: Daniel Kyselák, 4. A

               Adéla Fidrová 5. B

 3. místo: Vendula Krejčířová, 4. A

              Karolína Kaduková, 6. B

              Eliška Pavelková, 6. B


III. kategorie (7. - 9. třída)

  1. místo: Tomáš Litera, 9. tř.

                Michal Vrána, 9. tř.

  2. místo: Patricie Chlíbková, 8. B

  3. místo: Martina Šopíková, 7. B

Vítězové z prvních míst budou 13. 12. 2018 naši školu reprezentovat v okresním kole v Prostějově. Nyní je čeká velká příprava dvou nově vybraných hanáckých písní. Přejeme jim proto hodně úspěchů a hlavně zdravý hlásek! Ostatním zpěváčkům chci moc poděkovat za účast a snahu. Poděkování patří i rodičům za jejich návštěvu, potlesk a podporu, POŠ za sladké odměny pro děti, ale také porotě – p. uč. Natálii Fidrové, p. uč. Anně Buriánkové, PaedDr. Antonínu Ošťádalovi a vedoucí kulturního střediska Heleně Spisarové, která zajistila krásné pamětní listy a diplomy.

Mgr. Lenka Literová a pěvecký sbor Skřivánek

KONCERTY LYRA 2018 a ZŠ Němčice nad Hanou

Letošní koncerty Lyry byly opravdu výjimečné. V první řadě to bylo tím, že LYRA slavila 20. jubilejní ročník a ve druhé řadě – premiéra a slavnostní okamžik pro Němčice nad Hanou. I my jsme mohli být u toho! A to díky vítězství TOMÁŠE LITERY v minulém ročníku celostátní pěvecké soutěže LYRA 2017 v Moravském Krumlově. Nejlepší zpěváci soutěže ze všech 4 kategorií totiž letos secvičili 6 duetových poprockových písní s kapelou DREAMS, aby se mohli představit na Lyra koncertech 2018. To vše pod taktovkou Mgr. Dagmar Čeperové a jejího realizačního týmu.

Zkoušky se odehrávaly v zámku v Tulešicích a pro některé duety bylo dosti náročné se vůbec na zkouškách potkat. To platilo i pro duet Tomáše Litery z Němčic s Barborou Štanclovou ze Znojma. Dělilo je 120 km a navíc Bára v době zkoušek zpívala v Brně v muzikálu Big. Vše ale nakonec klaplo na jedničku.

Kromě toho měli všichni za úkol natočit několik videozáběrů ze svého života a aktivit, které pak byly sestříhané do videomedajlonku. My jsme nejprve pořídili společné záběry ze Znojma a Aqualandu Moravia. A pak přijíždí kameraman Tomáš Fraus i k nám do Němčic a Vrchoslavic. Nejprve zavítal do ZŠ Němčice nad Hanou, a sice do pěveckého sboru Skřivánek, jehož je Tomáš Litera sólistou. Poté v záběru zaperlili spolužáci z 9. třídy a jako hosté v klipu i jeho dobří kamarádi Mira Oplocký a Matěj Svoboda.

13. listopadu 2018 začalo koncertní turné LYRY s celým hudebním ansámblem - 12 zpěváků, kapela složená z vynikajících muzikantů, zvukaři, osvětlovači s LED obrazovkou 5 x 3 metry, maskérky, organizační zázemí a rodiče nebo učitelé. Všech 17 koncertů po naší vlasti skvěle uváděl moderátor rádia KISS Dušan Binka. Největší potlesk a úžasná atmosféra asi panovala v Ivančicích u Brna na 3 dopoledních koncertech. Děti ze základních škol skandovaly a tančily od začátku až do konce i se svými paními učitelkami. Něco takového se musí opravdu vidět. Obrovská pozitivní energie, radost a nadšení! To se to pak zpěvákům zpívalo! Na večerní koncert do Ivančic pak dorazili i vítězové letošní LYRY 2018. Mezi nimi i z naší ZŠ Němčice nad Hanou – Miroslav Oplocký, David a Adéla Zahradníkovi a Lenka Heráková. Všichni se snažili a zazpívali krásně. Jako ivančický bonbónek byla - po Marku Ztraceném a Michalu Hrůzovi v porotě Lyry – i návštěva televizního kameramana!!!

Následovala další a další vystoupení. Ve čtvrtek 22.11. pak všichni navečer přejíždí ze Znojma do Němčic! Hurá! Je to pro nás velká pocta! Tekutá a vdolečková zdravice a poté chystání aparatury v místním kinosále, zvučení, ubytování a večeře v Penzionu Zátiší. Nechybí ani skvělá zábava, kytara, zpěv a noční ohňostroj. Tož 20 let LYRY se slaví jen jednou v životě, né?! A to už tu máme páteční ráno - 23. listopadu a poslední 2 koncerty pro děti ze ZŠ, které udělaly tečku v lyrácké koncertní šňůře.

Nálada v průběhu písní postupně gradovala, až u pódia tancovalo a skandovalo několik desítek dětí. Romantickou náladu vytvořili všichni žáci v hledišti s rozsvícenými mobily, se kterými mávali do rytmu milostného duetu. V podání Karla Dvořáka a Jany Novákové z Mezinárodní konzervatoře Praha zazněla tklivá píseň Vloupám se. Poté sklízí bouřlivý potlesk píseň Slunce od Vojty Drahokoupila - tentokrát v podání němčického zpěváka Tomáše Litery a znojemské (brněnské) muzikálové hvězdičky Barbora Štanclové. Tato dvojice zaznamenala po všech koncertech také velký ohlas fanoušků na FB. Nevyhli se ani focení do novin a televizním kamerám.

Po písni Magdaléna od skupiny Jelen, kterou si s kapelou ve čtyřhlasu vystřihli Jasmína a Matyáš Hnilicovi z Argemy, následovala závěrečná píseň Cyklista od Olgy Lounové. Na jeviště byli k písni přizváni všichni účinkující spolu s němčickými sólisty z pěveckého sboru Skřivánek – Miroslavem Oplockým, Adélou a Davidem Zahradníkovými, Lenkou Herákovou a Terezou Kovářovou. Atmosféra byla nádherná. Zpívalo a tančilo se na pódiu, pod ním, i v hledišti. S posledním tónem jsou tu děkovné kytky pro Dagmar Čeperovou a Dušana Binku a pro všechny zpěváky dárkové hrnky s logem naší školy. Jako třešnička na dortu byl dort sám s jubilejní LYRA 20-tkou.

Velké poděkování patří Mgr. Dagmar Čeperové a jejímu skvělému týmu, který dělá pro děti základních a středních škol tak úžasné akce s úsměvem na rtech a srdcem na dlani. Ráda bych vzdala hold rodičům Oplockým a Zahradníkovým za pomoc s organizací koncertu v Němčicích a jeho sponzoringu. Dále pak díky nejen paní Kovářové za krásný obří LYRA dort, ZŠ Němčice nad Hanou za hrnky s logem školy, POŠ Němčice nad Hanou, Penzionu Zátiší, kulturnímu středisku a PROSTĚJOVSKÉMU DENÍKU, ale i nejmenovaným sponzorům  Děkujeme též MÚ a zastupitelům města Němčice nad Hanou – paní místostarostce Ing. Janě Oulehlové, bývalé starostce Ivaně Dvořákové za jejich návštěvu a především Ing. Miroslavu Oplockému za hudební podporu naší školy.

Ať žije 20. ročník LYRY, nezapomenutelné zážitky a radostné tóny v našich srdcích….

Pohodový Advent 

Mgr. Lenka Literová

sbormistryně PS Skřivánek ZŠ Němčice n. H.
Školní rok 2017/2018

O hanáckyho kohóta - krajské kolo


14. dubna 2018

Adéla Zahradníková

BRONZOVÉ PÁSMO

Blahopřejeme!


Regionální pěvecká soutěž HANÁCKÝ SKŘIVAN 2018

31. března 2018


I. kategorie (4 – 7 let) :

   1. David Zahradník (MŠ) – Travička zelená (lidová) - 3. MÍSTO !


II. kategorie ( 8 – 10 let ):

  1. Nella Slezáková (2.tř.) – Amor magor (Lucie Bílá)
  2. Adéla Zahradníková (3.tř.) – Zavři oči, když se červenám (Ilona Csáková)
  3. Miroslav Oplocký (4.tř.) – Ze soboty na neděli (Václav Neckář)
  4. Tereza Kovářová (4.tř.) – Ve dvou (Monika Bagárová) – 2. MÍSTO !
  5. Adéla Fidrová (4.tř.) – Kdyby se v komnatách (Princové jsou na draka)


IV. kategorie ( 13 – 15 let ):

  1. Lenka Heráková (8.tř.) – jazzová anglická píseň
  2. Tomáš Litera (8.tř.) - Zrzka (Pavel Callta) – 3. MÍSTO !
  3. Michal Vrána (8.tř.) – Nějak se vytrácíš, má lásko (Petr Janda)


V. kategorie ( dua, tria ):

  1. Adéla Zahradníková, Nella Slezáková
      Když se načančám (z pohádky Co takhle svatba, princi)
  2. Miroslav Oplocký, Tereza Kovářová
      O šípkových růžích (z pohádky Jak se budí princezny) – 2. MÍSTO !
  3. Tomáš Litera, Miroslav Oplocký – Terapeut (Pavel Callta)
  4. Lenka Heráková, Tomáš Litera – Jednou nebe zavolá (Petr Kolář) – 3. MÍSTO!

Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy a vítězům blahopřejeme!

Mgr. Lenka Literová, pěvecký sbor Skřivánek


O hanáckyho kohóta - okresní kolo


V úterý 12. prosince 2017 proběhlo v Prostějově okresní kolo pěvecké soutěže O hanáckyho kohóta, jehož se zúčastnili i vítězové našeho školního kola. ZŠ Němčice n. H. reprezentovalo sedm sólistů, kteří si museli připravit dvě hanácké lidové písně. Letos se poprvé v okresu neudělovalo 1., 2. a 3. místo ani zlatá, stříbrná a bronzová pásma. Porota vybrala jen 5 nejlepších zpěváků s nominací do krajské soutěže bez ohledu na kategorie. Naši sólisté zazpívali velmi dobře.

I. kategorie:    Adéla Zahradníková – postup do krajského kola
                      Natálie Kaduková

II. kategorie:   Miroslav Oplocký, Tereza Kovářová

III. kategorie:  Tomáš Litera, Petr Křupka, Lenka Heráková

Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy a Adélce Zahradníkové - postupující finalistce - přejeme hodně štěstí v krajském kole!

Požehnané vánoční svátky s písničkou Vám ze srdce přeje


pěvecký sbor Skřivánek
O hanáckyho kohóta - školní kolo


V pondělí 13. listopadu 2017 proběhlo na naší ZŠ školní kolo pěvecké soutěže O hanáckyho kohóta. Zúčastnilo se ho na 60 dětí z pěveckého sboru Skřivánek, které byly rozděleny do tří věkových kategorií. Všichni zpěváčci dostali pamětní listy a sladkou odměnu. Ti nejlepší stanuli na stupních vítězů:

I. kategorie (1. – 3. třída)

1. místo Adéla Zahradníková 3.A, Natálie Kaduková 2.A
2. místo Nella Slezáková 2.A, Sarah Elen Vincencová 3.A, Michal Hajdučko 3.A
3. místo Daniel Kyselák 3.A, Sára Böhmová 3.B, Kristýna Netopilová 2.A


II. kategorie (4. - 6. třída)

1. místo Miroslav Oplocký 4.B, Tereza Kovářová 4.B
2. místo Adéla Fidrová 4.B,
3. místo Lenka Kubová 6.B, Sofie Antelová 4.B


III. kategorie (7. - 9. třída)

1. místo Tomáš Litera 8.A, Lenka Heráková 8.A, Petr Křupka 8.A
2. místo Žaneta Luběnková 7.B
3. místo Michal Vrána 8.A

Vítězové z prvních míst budou 12. 12. 2017 naši školu reprezentovat v okresním kole v Prostějově. Nyní je čeká velká příprava dvou nově vybraných hanáckých písní. Přejeme jim proto hodně rnúspěchů a hlavně zdravý hlásek!
Ostatním zpěváčkům chci moc poděkovat za účast a snahu. Poděkování patří i rodičům za jejich návštěvu, potlesk a podporu, POŠ za sladké odměny pro děti, ale také porotě – Natálii Fidrové, Anně Buriánkové, Michalu Lenertovi a Mgr. Jitce Hanákové, která zajistila krásné pamětní listy a diplomy.


Mgr. Lenka Literová a pěvecký sbor Skřivánek

VÍTĚZSTVÍ V CELOSTÁTNÍ PĚVECKÉ SOUTĚŽI LYRA 2017


V sobotu 14. října 2017 se zúčastnilo 6 žáků ZŠ Němčice n. H. celostátní soutěže v populárním zpěvu LYRA 2017. Své pěvecké kvality tady mezi sebou měřilo přes 30 základních a středních škol včetně mezinárodní konzervatoře. Ve finále zazpívalo přes 70 soutěžících. Do poroty zasedli zkušení hudebníci v čele s profesorkou zpěvu z JAMU. Hodnotili intonaci a techniku zpěvu, rytmus, výběr písně, přirozený projev na jevišti, práci s mikrofonem a celkový dojem. Hostem a členem poroty byl také oblíbený zpěvák MAREK ZTRACENÝ, který před slavnostním vyhlášením výsledků zazpíval pár svých hitů. Poté proběhla i autogramiáda.

Musím přiznat, že jsme se této soutěže účastnili poprvé a nedělali jsme si velké ambice na vítězství. Jeli jsme tam s cílem to víceméně jen „okouknout“ a posbírat zkušenosti a inspirace. O soutěži jsme se dozvěděli na hudebním festivalu Rockový mlýn, kde vystupovala naše zpěvačka Lenka Heráková. Brněnským zvukařům se velmi líbila, a tak nám doporučili se do soutěže zapojit. Naši sólisté byli rozděleni podle věku do tří kategorií. Svá vystoupení včetně rozhovoru s moderátory zvládli velmi dobře. U někoho zapracovala ale i tréma. No a jaké byly výsledky?

I. kategorie:    Adéla Zahradníková s písní Ho, ho, Watanay – 3. místo
                     Nella Slezáková s písní Ledové království – účast

II. kategorie:   Miroslav Oplocký s písní Skálo, skálo – 5. místo
                     Tereza Kovářová s písní Pro mámu – účast

III. kategorie:  Tomáš Litera s písní Zrzka od Pavla Callty – 1. místo
                      Lenka Heráková s písní Running – účast

Co k tomu dodat … obrovská radost, slzy dojetí, šok, překvapení, potlesk, gratulace, rozhovory do novin, nadšení…
Odměnou pro Adélku, Mirečka, Toma a vítěze z jiných škol budou dva listopadové koncerty v Moravském Krumlově a v Ivančicích.
Nejlepší z prvních dvou míst (tzn., že i Tomáš Litera ze ZŠ Němčice n. H.) budou zpívat své písně s kapelou na koncertech po naší republice. Další cenou je poukázka na hodiny hlasové výchovy na JAMU, CD, upomínkové předměty a diplomy. Ale především vzpomínky, zkušenosti, ale i pokora…

Blahopřejeme vítězům i zúčastněným! Nesmím zapomenout ani na Nellinčinu sestru Veroniku Novotnou, která s námi jako bývalá sólistka pěveckého sboru Skřivánek také jela. Soutěžila letos už za střední školy.

Chtěla bych moc poděkovat rodičům za velkou oporu, spolupráci a rozvozy dětí. Díky i Michalu Lenertovi za asistenční pomoc. Další dík je Ing. Miroslavu Oplockému za sponzorský dar na ozvučovací techniku, se kterou sólisté zkouší. V neposlední řadě poděkování patří ZŠ Němčice, která dětem přispěla na startovné.

Je nám ctí, že naše škola obstála i tentokrát v tak veliké konkurenci celostátní úrovně. Je to dobrá motivace pro naši další práci ve zpěvu, který děláme s láskou.

Mgr. Lenka Literová, Pěvecký sbor Skřivánek ZŠ Němčice n. H.

Zpěváček 2017 - celostátní soutěž ve folklorním zpěvu


Semifinále celostátní soutěže ve folklorním zpěvu

14. května 2017- Valašské Meziříčí

Doprovod: cimbálová muzika BROLN

Přenos: Český rozhlas

Tomáš Litera - Němčice nad Hanou

Blahopřejeme k vynikající reprezentaci naší školy!Hanácký skřivan 2017 - soutěž ve zpěvu populárních písní


V sobotu 25. března 2017 se v prostějovském H-clubu uskutečnila regionální pěvecká soutěž HANÁCKÝ SKŘIVAN 4 až 15 let. Je to soutěž v populárním zpěvu na mikrofon s CD podkladem nebo s doprovodem nástrojů. Z pěveckého sboru Skřivánek se na ni letos připravovalo 11 sólových zpěváků. Všem, kteří rnse zúčastnili, bych chtěla jménem školy poděkovat za jejich pěkné vystoupení, kterému předcházela spousta času při zkouškách.

Jsou to: Nella Slezáková, Jan Herák, Karolína Potáčová, Adéla Zahradníková, Miroslav Oplocký, Tereza Kovářová, Dominik Majer, Tomáš Litera, Michal Vrána, Lenka Heráková a Veronika Novotná.

Tito žáci si poměřili svůj pěvecký um s ostatními dětmi z širokého regionu. Největší konkurence byla opět z Olomouce, ale i z Brna, Šternberka nebo Valašského Meziříčí. V nejstarší kategorii zazněly i profesionální výkony. A jak jsme si vedli my?


I. kategorie:

1. místo: Nella Slezáková(s písní Najednou z Ledové království)
3. místo: Jan Herák(s písní Toulavá od Sebastiana)


III. kategorie:

2. místo: Tomáš Litera (s písní Až na to přijde od Sebastiana)


V. kategorie – dua, tria:

3. místo: Miroslav Oplocký a Tereza Kovářová (Zlatovláska)


Blahopřejeme!

Mgr. Lenka Literová a pěvecký sbor Skřivánek