Škola v přírodě 2019

Expedice Ostružina 2019

Ostružná 10. – 14. 6. 2019

Pro žáky 2. A, B, 3. A, B a 5. A začala dobrodružná výprava odjezdem osobního vlaku asi o půl osmé z nádraží v Němčicích. Někteří účastníci se k nám přidali až v 8:20 v Nezamyslicích, kde jsme nastoupili do rychlíku směr Olomouc, Zábřeh, Branná, Ostružná. Už cesta vlakem byla pro některé malé cestující velkým dobrodružstvím.

Naší školy v přírodě se zúčastnilo celkem 90 dětí, 7 členů pedagogického dozoru a zdravotník.

V krásném areálu v okolí penzionu Skiland prožily děti pět téměř prázdninových dní. Čekal na ně pestrý program, který obsahoval všechny oblíbené “příroďácké“ aktivity – Olympiádu, stezku odvahy, cestu za pokladem, výrobky z přírodnin, soutěž talentů a výtvarnou soutěž, která byla nově zaměřena na tvorbu komiksu.

Strava i ubytování je ve Skilandu na dobré úrovni, proto sem naše škola zavítala už po několikáté. Pohyb v krásných lesích v okolí a čerstvý vzduch dětem po náročném školním roce určitě prospěl. Nikdo nám neonemocněl, jeden chlapec odjel se zvýšenou teplotou už z domu, ale brzy se zotavil. Paní zdravotnice ošetřila několik oděrek a vytáhla 3 klíšťata.

Během pobytu děti nachodily téměř denně několik kilometrů, dostatek pohybu měly i v krásném areálu našeho ubytovacího zařízení. Počasí nám přálo.

Podrobnou zprávu o celém pobytu zaznamenávaly děti pro své rodiče do deníků ze školy v přírodě, které si odvezly domů a mohou tak kdykoliv na dny strávené v Ostružné zavzpomínat.

Děkujeme všem rodičům za sponzorské dárky, které nám umožnily ocenit nějakou drobností všechny účastníky.

Příjezdem rychlíku do Nezamyslic a osobního vlaku do Němčic našim dětem začaly opravdové prázdniny.

A. Vlčová, ved. ŠvP Ostružná 2019