Finále ankety Zlatý Ámos

Finále ankety Zlatý Ámos

Jsou dny všední a jsou dny sváteční. Jeden všední den, byl to pátek 22. března 2024, se stal nejen pro učitele a žáky Základní školy Němčice nad Hanou, ale i pro její bývalé zaměstnance, rodiče žáků a také přátele školy svátkem v tom pravém slova smyslu, kterým doslova žilo celé jižní Prostějovsko. Ten den totiž proběhlo v pražském hotelu Olšanka za přítomnosti kamer České televize finále ankety Zlatý Ámos 2024 o nejoblíbenějšího učitele v naší zemi.

Veškerému dění předcházelo již ve čtvrtek 21. března přijetí všech finalistů prezidentem Petrem Pavlem přímo na Pražském hradě, což bude jistě nejen pro ně, ale i pro jejich nejbližší patřit k nezapomenutelným zážitkům. V anketě měla také naše škola své žhavé želízko v ohni. Byl jím žáky velmi oblíbený učitel matematiky a zeměpisu Libor Mitana. Stejně jako zbývajících pět finalistů musel i on se svým skvělým týmem, který tvořily Julie Viková, Klaudie Střeláková, Adéla Kubíková, Nela Novotná a Lenka Lechnerová z 9.B, co nejlépe zvládnout několik úkolů. Například během jedné minuty vtipně představit sebe i školu, ve stejném časovém limitu naučit publikum něco ze svého oboru tak, aby si to děti natrvalo zapamatovaly, připravit s dětmi krátkou scénku a zvládnout i jeden tajný úkol. Ve fantastické atmosféře, která v sále po celou dobu panovala, se rozhodně neztratila ani početná skupina pedagogů, žáků a Liborových fanoušků, která do Prahy během dopoledne dorazila autobusem. Jejich hlasité a vtipně rýmované skandování se nedalo přehlédnout a už vůbec ne přeslechnout.

Ve vypjatém a velmi vyrovnaném soupeření sice Libor nakonec neusedl na trůn určený pro Zlatého Ámose, tím se stal učitel ze Základní školy v Lovosicích Dominik Simon, ale díky celkovému počtu 4632 hlasů získal Libor Mitana titul Ámos sympaťák. Hlasy poroty v hlavní části soutěže mají sice bezesporu velkou váhu, ale získat podporu tolika lidí pro Libora znamená, že je sympaťákem doslova a do písmene pro řadu lidí z naší země.

Všichni, kdo Libora známe, víme, že si toto ocenění nejen za své výkony v soutěži, ale i jako skromný a přátelský člověk ochotný druhým vždy pomoci zcela jistě zaslouží. Byla to vskutku ta nejlepší reklama nejen pro němčickou základní školu, ale i pro Němčice samotné. Obrovské poděkování patří rovněž všem, kdo se jakýmkoliv způsobem podíleli na tomto mimořádném úspěchu. Nejen jeho rodina, ale i my všichni jsme na něj pyšní. Libor Mitana je naším dlouholetým kolegou a skvělým kamarádem, na kterého se můžeme vždy spolehnout. A teď je navíc také „zlatým sympaťákem“. Jistě by se našla řada škol, která by chtěla mít takového kantora ve svém učitelském sboru. Ale to nepůjde.

Protože Libor je náš!

Mgr. Hana Matušková

Poděkování za podporu v anketě Zlatý Ámos

Rád bych alespoň touto cestou poděkoval všem žákům, rodičům, přátelům a známým, všem kolegům a zaměstnancům školy, lidem z okolních obcí mikroregionu za obrovskou podporu, kterou jste věnovali mně a celému našemu týmu, při účasti ve finále ankety Zlatý Ámos.
Moc si toho vážím. Titul Ámos Sympaťák jsem získal hlavně díky vám. 

Děkuji moc, Libor Mitana.


Postup do finále - hlasování

V pondělí 11.3. 2024 se v senátu ČR uskutečnilo semifinále Zlatého Ámose, kam postoupil náš pan učitel Libor Mitana. Úkolem bylo, aby žáci vybavili učitele/učitelku třemi věcmi, které nám ho/ji připomínají. Dali jsme mu sendviče, paruku a megafon. Tyto věci mu dopomohly k postupu do finále, které se uskuteční 22.3. v hotelu Olšanka v Praze.

Právě probíhá anketa Ámos sympaťák, ve které můžete hlasovat i vy na webu decko.cz. Odkaz ZDE.

Za vaše hlasy pro našeho pana učitele moc děkujeme a panu učitelovi držíme pěsti ve finále. 

Adéla Kubíková, Klaudie Střeláková

Základní škola Němčice nad Hanou

Ředitelka školy:
Mgr. Hana Matušková 
582 386 579, 606 605 214
skola@zsnemcicenh.cz

Sborovna (omlouvání žáků):
582 386 537

Kancelář:
Jana Kantorová, 
Vanda Dokoupilová
582 386 259 

Školní družina:
582 386 263

Školní poradenské pracoviště:
PhDr. Magdalena Nováková
582 386 202, 776 280 820
magdal.novak@seznam.cz

Vedoucí jídelny:
Václava Budíková
582 386 050

Cookies - © 2024 ZŠ Němčice nad Hanou