ŠKOLNÍ DRUŽINA 2 - 2017/2018

Činnost ŠD II. ve školním roce 2017/18

Program ŠD byl i letos rozmanitý. Kromě výtvarné činnosti zaměřené na 4 roční období se děti věnovaly sportu, přírodovědným a společensko - vědním činnostem, vaření, kultuře a samozřejmě odpočinku.

Na podzim jsme si vystavili ovoce a zeleninu ze svých zahrádek, vyřezali strašidla z dýní, zasoutěžili v již známé Bramboriádě, po které jsme ze zbytků brambor vyřezali tiskátka nebo usmažili bramboráky.

V zimě jsme připravovali výrobky na tradiční školní vánoční jarmark, ozdobili v družině i na náměstí svůj vánoční stromeček. Uspořádali soutěž O nejkrásnějšího anděla a připravili pro rodiče vánoční besídku s pohoštěním. Zúčastnili se vánoční diskotéky a využili sněhovou nadílku ke stavění sněhuláků. Taky jsme si zašli do kina na kreslenou pohádku Auta 3.

Jarní období jsme zahájili návštěvou knihovny, kde jsme si s paní knihovnicí Hanákovou vyrobili svoji vlastní stolní hru. Ve školním pralese jsme si opekli špekáčky, na školní zahradě uspořádali Družinovou olympiádu a na odpočinkové ploše vytvořili obrazce z víček od Pet lahví. Zvířátkům ze Stanice ochránců přírody jsme přinesli staré pečivo a od pana Kňourka se dozvěděli mnoho zajímavého o ochraně ptáčků a zvířátek. Jako každý rok jsme zašli za místními hasiči a také na faru, kde nám pan Černý ukázal včelí úly. Nechal nás vytočit si svůj med, který jsme si v družině namazali na rohlíky s máslem.

A co nám ještě chybí ve výčtu činností?

Snad soutěž v proskakování kruhem, pečení vánočních perníčků, příprava povelikonoční vajíčkové pomazánky, kino Příšeráci, spolupráce s Ekotýmem,...

Hana Svobodníková ŠD II.