Školní parlament

Soutěž: tipni si kolik ptáků je ve škole
obrázek bez popisu

ŠKOLNÍ PARLAMENT V ZÁŘÍ 2020

V pondělí 7. 9. 2020 jsme se sešli na první schůzce našeho Školního parlamentu. Jak již bývá zvykem, zvolil ijsme si předsedu. Pro letošní rok funkci zastane Dominik Majer. Na pořadu dne byla příprava žolíků pro žáky 4. – 9. ročníků. Vzhledem k tomu, že je stále aktuální téma Covid, přišli naši žáci s podnětnými inovacemi na zlepšení hygienických opatření, která jim budou více vyhovovat.

Začátkem nového školního roku byly schůzky ŠP častější a to hned z několika důvodů. Museli jsme přivítat nové zástupce z I. stupně, do nově zrekonstruované školy najít vhodné místo pro schránku důvěry a řešit mnoho dalších povinností. Jedna z těch nejdůležitějších byla příprava slavnostního otevření naší školy po rekonstrukci, kterou plánujeme na 15. 10. 2020. Jako důležitý orgán školy jsme dostali za úkol vymyslet a naplánovat jednotlivé aktivity, které by se v tento výjimečný den mohly uspořádat. Členové ŠP jen hýřili nápady, ale co jsme si pro vás nakonec připravili, bude překvapením.

Mgr. Aneta Navrátilová

obrázek bez popisu

Školní parlament v roce 2018/2019

Ve školní kuchyni

Už druhým rokem se na konci června vydávají členové ŠP poděkovat pracovnicím školní jídelny za jejich celoroční práci. Za to, že vaří chutná a zdravá jídla. Kuchařky také zpestřují jídelníček novými jídly. Některá se stanou oblíbenými, jiná se neosvědčí.

Obědy ve školní jídelně zajišťují dětem vhodnou a správnou výživu.

M. Krejčová, garant ŠP

Předškoláci ve škole

„Děvčata a chlapci, vítám vás jménem školního parlamentu a všech žáků v naší škole.“ přivítal předseda školního parlamentu Tomáš Nosek ze 7. A budoucí prvňáčky v úterý 12. června 2018. Sdělil dětem, co je čeká ve školních lavicích.

Po přivítání se děti a paní učitelky z mateřské školy vydaly na prohlídku školy. Další členové je zavedli do třídy 3. A paní učitelky Žižlavské. Žáci jim předvedli číslo, se kterým vystupovali na školní akademii. Předškoláci se zvědavě rozhlíželi po pěkně vyzdobené třídě. Mezi třeťáky našli i své starší kamarády.

Děti pak navštívily ředitelnu školy, paní ředitelka Matušková jim popřála mnoho zdaru v získávání vědomostí a dovedností, a s paní zástupkyní Benešovou se vydaly do školní jídelny. Zde si všichni připili dětským „šampaňským“ na příští úspěchy ve školní práci.

Milada Krejčová, garant ŠP

Základní škola Němčice nad Hanou