Akademie

Akademie 2018

Kolo štěstí

Jaká byla? Výjimečná….

…v tom, že nestačila 4 představení a museli jsme uspořádat ještě páté, abychom uspokojili všechny zájemce o vstupenky.

…tím, kolik dětí se do ní zapojilo.

…v tom, jak zodpovědné máme žáky. Zvláštní poděkování patří našim florbalistům, kteří v pátek dopoledne absolvovali turnaj v Prostějově. Vyhráli skupinu, postoupili a mohli bojovat o krásný pohár. Postupu se vzdali, aby neohrozili bezproblémový průběh prvního pátečního představení. Byli si vědomi, že by nám chyběli. Podobně se zachovali i fotbalisté, kteří den předtím měli turnaj a neodjeli na něj za stejných důvodů.

…v tom, jak moc byli do jejích příprav a organizačního zajištění vtaženi naši deváťáci. Navrhli a vyrobili plakáty, pozvánky a program. Děvčata pomohla zajistit kostýmy, chlapci pracovali jako kulisáci a režisérkám byli velkou oporou. Nebylo třeba jim zadávat úkoly a rozdělit role, zvládli to sami.

…tím, kolik úspěšných žáků a reprezentantů naší školy jsme mohli divákům představit. Byli to ti, kteří prošli výběrem kolegů učitelů a dostali možnost zatočit si kolem štěstí a stát se tak spolutvůrci programu vylosováním jednotlivých vystoupení. V širším výběru bylo daleko víc našich úspěšných dětí. Bohužel časově se nám jich více do programu nevešlo. Těm se na tomto místě tak trošku omlouváme, paní ředitelka na ně jistě nezapomene s pochvalou ŘŠ na konci školního roku.

Podle slov a reakcí lidí, odcházejících po jednotlivých představeních ze sálu, se akademie líbila. Jsme moc rádi, hlavně za naše děti. Zejména týden od 28. 5. do 1. 6. byl pro ně velmi náročný, protože probíhaly zkoušky, generálky a pět představení pro veřejnost. Je pravda, že učení šlo v tomto náročném týdnu trochu stranou, ale jen zdánlivě. Děti se učily. Sice jinak, ne v lavicích a ne psát a počítat. Ale nikdo by pro ně nevymyslel tak smysluplné projektové vyučování, které je v moderní škole i ve světě tak žádané. Učily se být součástí týmu, rozdělit si role, poznávaly, co je to zodpovědnost, ohleduplnost a vzájemná pomoc. Dostatek prostoru dostala jejich tvořivost, mohly uplatnit své nápady a řada z nich této příležitosti využila. Učily se, jak důležité je být ve smluvený čas na správném místě. A v neposlední řadě i příprava jednotlivých čísel vyžadovala učení. Jen tak mohly děti Vám divákům předvést tak kvalitní pěvecká, taneční, sportovní a herecká vystoupení.

Letošní akademie je za námi. Děkujeme všem, kteří přispěli k jejímu zdárnému průběhu a Vám, kteří jste se na nás přišli podívat. Váš potlesk byl pro nás tou nejhezčí odměnou.

Anna Vlčová

----------------------------------