Bludiště

Bludiště - jaro 2018

Bludiště - leden 2016

Zúčastnit se soutěže Bludiště bylo vždycky naše přání. Tedy nás deváťáků. A tak když nám paní učitelka oznámila, že se jí budeme moci zúčastnit, byli jsme radostí bez sebe. Všechno to začalo přípravou. Museli jsme si vytvořit tým, transparent, prezentaci týmu a spoustu dalších věcí. Věřili jsme, že náš tým ve složení Jana Opravilová, Alžběta Zmidlochová, Barbora Bašková a Štěpán Vozihnoj určitě zaboduje. A tak jsme se 7. ledna vydali na natáčení do Ostravy. S sebou jsme vzali šest členů našeho školního parlamentu.

Po příjezdu jsme se odebrali do šatny a náš tým do maskérny. Jako první se natáčí laserové bludiště. U něj jsme sice nemohli být, ale vše jsme sledovali na televizi u šatny. Když skončilo natáčení laserového bludiště, všichni jsme se odebrali do nahrávacího studia, kde se vše odehrává. Nejdříve se natáčí úvod a představení týmů. Náš tým se jmenoval Vidláci a naši první soupeři byli Bílí koníčci. Prvním naším úkolem bylo vylézt na obří dřevěné klády připomínající žebřík a zazvonit na zvonek, abychom si mohli vybírat témata k dalšímu úkolu. I když jsme si nemohli vybírat, vedli jsme si celkem dobře. Poté následovala lanová dráha. I když se nám podařilo získat zlatého bludišťáka, omylem jsme porušili pravidla, a tak se body přičetli soupeři. Také se naší kamarádce stala nehoda a spadla z lanové stěny. Naštěstí byla jištěná a krom modřiny se jí nic závažného nestalo. Světelný tunel plnil pan učitel Mitana. Ve vědomostním kole se nám vedlo velmi dobře. Nakonec před námi stálo to nejtěžší. Naším úkolem bylo uhádnout tajenku, kterou bylo nějaké město. Kdo ji uhádne, získá patnáct bludišťáků. A protože máme v týmu ty nejlepší, uhádli jsme ji a zvítězili. Nakonec nás čekal jen balancovník.

Sice se nám nepovedlo vybalancovat si ceny, ale získali jsme aspoň krásného plyšového bludišťáka. Z televize jsme jeli rovnou na ubytovnu, kde jsme plni radosti, ale i únavy šli spát, abychom měli sílu do dalšího dne. V pátek ráno jsme vstávali brzy, protože nás čekalo další natáčení. Všechno probíhalo úplně stejně, jen Barču nahradila Bohunka Fréharová. Malinko se nám také pozměnila lanová dráha, která byla pro nás o něco lehčí, než ta předešlá. I když to nejspíš nikdo nečekal, tajenku, pod kterou se skrýval balet, jsme opět uhádli my. Historie se opakovala a nám se bohužel opět nepodařilo vybalancovat ceny. Tak jsme aspoň dostali druhého bludišťáka. Třetí natáčení už bylo mnohem těžší. Natáčet dva dny po sobě není totiž žádná zábava. Únava se na nás podepsala a třetí kolo se nám nepodařilo vyhrát. Zklamaní jsme ale nebyli. Získali jsme spoustu zkušeností, zážitků a poznali nové kamarády. Moc bychom chtěli poděkovat České televizi, paní učitelce Tesaříkové, panu učiteli Mitanovi a hlavně našemu skvělému týmu za nezapomenutelný zážitek.

A to hlavní – kdo se na nás bude chtít v televizi podívat, tak 5., 12. a 19. března v sobotu v 11.00 na Déčku.

Karolína Hrubá, žákyně 9. třídy