Přírodopis

Přírodovědný klokan v čase distanční výuky

(podzim 2020)

I v tak náročné době jako je vzdělávání na dálku se naši žáci zúčastnili přírodovědného klání mezi školami na okrese Prostějov. Soutěž Přírodovědný klokan proběhla jako obvykle na podzim, i když v mírně opožděném termínu. Obsahuje otázky z oblasti biologie, zeměpisu, fyziky, chemie a matematiky. Jsou náročné a často vyžadují široký rozhled a vědomosti, jejichž získání není součástí běžné výuky. Zúčastnilo se deset žáků a stupně vítězů obsadili žáci osmých ročníků v pořadí Kotula D. ( 8.B), Trnka J. ( 8.B ) a Vika M. ( 8.A ). Dan Kotula se ziskem 107 bodů exceloval. Pochvala patří všem zúčastněným za dobrovolnou účast, za práci vykonanou mimo rámec běžných povinností.

Mgr. Zdeňka Navrátilová

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN - podzim 2019

I v tomto školním roce se na naší škole uskutečnila soutěž Přírodovědný klokan. Školní kolo v kategorii Kadet absolvovali 16.10.2019 žáci osmého a devátého ročníku. Soutěžící odpovídali na otázky z přírodovědných oborů. Použili znalosti z matematiky, přírodopisu, fyziky, zeměpisu a chemie. Z celkem 24 otázek různě bodově ohodnocených bylo možno získat maximálně 120 bodů. První místo obsadil žák 8.B třídy Dominik Majer se ziskem 62 bodů. Druhé a třetí místo patří žákům 8.A a 9.B ročníku Karlu Horákovi a Vojtěchu Kumžákovi, oba s 60 body. Výsledky našich žáků obstály i v konkurenci 17 Základních škol a dvou gymnázií okresu Prostějov.

Zpracovala: Zdeňka Navrátilová

obrázek bez popisu

Biologická olympiáda - leden 2019

Školní kolo biologické olympiády proběhlo na naší škole 11. 1. 2019. Zúčastnilo se 11 žáků.
Kategorie D zahrnuje žáky 6. a 7.roč. a zde obsadili první tři místa Žondra Michal ze 6.B, Bartošík Michal ze 7.B a Drábek Michal ze 7.B.
Do kategorie C patří žáci 8. a 9.roč. a zde zvítězil s naprostým přehledem V. Kumžák z 8.B a za sebou nechal J. Novotného z 8.A a N. Kuchaříkovou z 8.A.
Je nutné připomenout, že biologická olympiáda je velmi náročná soutěž, kde otázky odpovídají spíš středoškolské úrovni učiva, než poznatkům získávaným na základní škole. Tady tyto vysoké nároky odrazují možné soutěžící. Proto velká pochvala patří všem, kteří se zúčastnili a chtějí pokračovat do okresního kola, kde je náročnost ještě násobně vyšší.

Zpracovala : Zdeňka Navrátilová

Přírodovědný klokan - podzim 2018

I v tomto školním roce se na naší škole uskutečnila soutěž Přírodovědný klokan. Školní kolo v kategorii Kadet absolvovali 11. 10. 2018 žáci osmého a devátého ročníku. Soutěžící odpovídali na otázky z přírodovědných oborů. Použili znalosti z matematiky, přírodopisu, fyziky, zeměpisu a chemie. Z celkem 24 otázek různě bodově ohodnocených bylo možno získat maximálně 120 bodů. První místo obsadil žák 8.B třídy Vojtěch Kumžák se ziskem 70 bodů. Druhé a třetí místo patří žákyním 9. ročníku Lence Herákové a Dianě Navrátilové s 57 a 56 body. Z okresu Prostějov se zúčastnilo 12 základních škol a dvě gymnázia. V této velké konkurenci Vojtěch Kumžák obsadil skvělé 8. místo, děvčatům patří 24. a 28. příčka okresního žebříčku.

V pondělí 29. ledna 2018 se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády. Zúčastnilo se 9 žáků v kategorii D, což je 7. a 8.ročník. Zvítězil Vojtěch Kumžák ze 7.B, druhé místo obsadila Vanesa Valášková z téže třídy a cena za třetí místo patří Ondřeji Mitanovi ze 7.A.

V kategorii C soutěžili pouze dva žáci, a to Vlastimil Palíšek ( 1.místo) a Martin Kyselák z 9. ročníku.

Vítězové postupují do okresního kola, které proběhne v dubnu. Účastníky čeká jako obvykle náročná příprava.

Přírodovědný klokan - podzim 2017

Školní kolo soutěže Přírodovědný klokan proběhlo 13.10. 2017. Zúčastnili se žáci 7. a 8.ročníku. První místo obsadil Filip Antel se 78 body ze 120 možných. Druhé a třetí patří Kláře Přidalové a Milanu Šebestovi se 65 body. Velkou gratulaci si zaslouží Filip Antel, který obsadil nádherné 7.místo mezi všemi žáky škol okresu Prostějov.