Tělesná výchova

Streethockey 2020

V Nezamyslicích se hrálo 8. března 2020 o postup do dalších kol největšího florbalového turnaje na Moravě, který vždy vrcholí Velkým finále v Ostravě, do kterého postoupí ze tříset škol nakonec 64 školních týmů. První krok se nám podařil, přesto, že se nám z velké části rozpadla sestava - nemocný Honza Rozehnal, Honza Mitana, nemohl hrát Adam Novotný ani Ondra Molata. Hrálo se v Nezamyslicích. A jak jsme dobře začali a vedli 2 : 0 a pak 3 : 2, Nezamyslice to otočily na 5 : 3. Naštěstí jsme zahýbali se sestavou, prohodili útočníky a obránce a ještě jsme stihli aspoň remizovat 5 : 5. O postupu tak rozhodoval druhý zápas, v něm se střelecky probudil Ríša Trněný a sázel jeden hezčí gól než druhý a za chvíli jsme vedli 5 : 1. Kluci z Nezamyslic ještě zabrali a snížili na rozdíl jednoho gólu, ale víc už nestihli, prohráli druhý zápas 6 : 5 a postoupili, jako už asi deset roků, opět naši kluci.

Sestava: branka Pavel Fica, obrana (pak útok) Ríša Trněný a Michael Rudyk, v útoku napřed Roman Mitana a Prokop Držálek, potom šli ale tito dva kluci do obrany, kde jim to sedělo lépe.

Mgr. Jiří Pozdíšek

Halová kopaná

V pátek 31. května 2019 se chlapci 6. a 7. ročníku zúčastnili okresního finále halové kopané v Prostějově. Účast ve finále si vybojovali druhým místem v okrskovém kole, které se hrálo už v březnu. Finále v Prostějově se zúčastnilo 5 prostějovských škol a naše družstvo. První dva zápasy kluci prohráli a nevypadalo to s nimi dobře. V dalších dvou zápasech zabojovali, vyhráli je a obsadili nakonec pěkné 3. místo. Naši školu úspěšně reprezentovali Adam Novotný, Jan Rozehnal, Petr Horák, Lukáš Lechner, Lukáš Vaculík, Michael Rudyk, David Krajíček, Matyáš Hruban, Matyáš Navrátil a Jan Mitana. Blahopřejeme k úspěšné reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů.

Mc Donald´s Cup – fotbalový turnaj - 2019

Fotbalové turnaje patří většinou k těm, ve kterých získávají žáci naší školy dobrých výsledků. Bohužel v letošním roce  tomu tak nebylo. V mladší kategorii 1. – 3. ročníků se družstvo vůbec nesešlo, takže neodehrálo ani okrskové kolo. Je to velká škoda, protože kluci měli velkou šanci dosáhnout pěkného výsledku.
Ve starší kategorii 4. a 5. ročníků bylo kluků dost, ale bohužel slabý výkon znamenal až 4. místo v okrskovém kole a tedy žádný postup do finálových kol. Snad se nám příští rok bude více dařit.

Florbal 2019

V pátek 8. března 2019 se konal v hale fotbalový turnaj. Soupeřili v něm družstva 4. a 5. tříd doplněné šikovnými třeťáky. Kluci se snažili hrát co nejlépe. Některé zápasy byly vyrovnané, jiné měly jasného vítěze. Nakonec o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých bylo šťastnější družstvo 5.A, které se stalo celkovým vítězem turnaje. Na druhém místě skončil tým 5.B a bronzové medaile si odneslo družstvo 4.B. Věřím, že se turnaj klukům líbil a že se jim bude dařit na jaře, kdy budou reprezentovat naši školu v Mc Donald´s Cupu.

STREET HOCKEY 2019

Každý rok se naše škola zapojuje do velkého florbalového turnaje - POLAR STREET HOCKEY. Na začátku je 360 školních týmů, ta nejlepší družstva postupují do oblastních kol, předkol a koneční vítězové jsou pozváni do "Velkého finále" v Ostravě. Zde, za přítomnosti ostravské televize, účasti sponzorů a tisíce fandících spolužáků, sehraje 64 nejlepších týmů z Olomouckého kraje, Moravskoslezského kraje a okresu Vsetín své velké finále.

Poslední roky se nám daří do Ostravy postupovat, máme šikovné žáky. Nejinak tomu je i letos, když jsme dnes (28.2.2019), postoupili přes Nezamyslice, po výsledcích 5 : 4 v prvním zápase a 9 : 4 ve druhém. Nebylo to vůbec lehké - ze základní sestavy čtyř hráčů vypadly dvě velké opory - Karel Horák a Lukáš Vaculík. Ti jsou skvěle sehraní s Lukášem Lechnerem, naším hlavním střelcem a rychlou a přesnou kombinací si otevírají v každém zápase brankostroj. Takže jsme museli změnit sestavu a dlouho to vázlo - první poločas jsme prohráli 4 : 0 a vypadalo to na propadák. Po poločase jsme změnili styl hry a povedlo se zápas úplně otočit - druhý poločas jsme vyhráli 5 : 0 a celkově zápas 5 : 4. Náš brankostroj se ale nezadrhl ani v druhém utkání dvojzápasu s Nezamyslicemi - už jsme vedli 8 : 0, než náš brankář poprvé inkasoval. Konečné skóre bylo 9 : 4.

Hráči: v brance Michal Bartošík a Jan Hrdý, v obraně Jan Rozehnal a Michal Rudyk, v útoku Prokop Držálek a nejlepší hráč na hřišti Lukáš Lechner.

Zapsal: Mgr. Jiří Pozdíšek

Turnaj v minifotbalu

Začátkem října 2018 odehrálo družstvo našich chlapců turnaj v minifotbalu. Nejprve museli projít přes okrskové kolo, kterého se zúčastnilo 5 družstev. Po výborném výkonu a výhrách nad všemi soupeři postoupili suverénně do okresního finále. V něm odehráli bohužel smolné zápasy ve skupině, což je stálo účast v bojích o medaile. Kluci hráli výborně, ale v rozhodujících chvílích jim nepřálo střelecké štěstí. Nakonec z toho bylo pěkné 5. místo. Ukázalo se, že platí fotbalové pravidlo, že ten, kdo hraje pěkný fotbal, nemusí být vždycky vítězem. Tak třeba příště.

Všem hráčům děkuji za předvedené výkony a přeji hodně štěstí v dalších sportovních akcích.

Mc Donald´s Cup – fotbalový turnaj

Turnaj hrají nejmladší chlapci ve dvou kategoriích. V kategorii 1. – 3. ročník byli soupeři bohužel mnohem lepší a nepodařilo se nám postoupit z okrskového kola. V kategorii 4. – 5. ročník jsme měli naopak velké štěstí a do okresního finále jsme postoupili z druhého místa ve skupině. Finále nás čeká ve čtvrtek 10. května 2018 v Prostějově. Držte nám palce.