Zdařilá exkurze třídy 9.B: Body Worlds - cyklus života

21. 6. byl pro třídu 9. B příjemný den. Po dlouhé distanční výuce jsem se se žáky jako jejich učitelka Př a Ch vydala na úspěšnou výstavu Body Worlds do Brna. Výstava byla pro žáky zážitkem, aspoň podle jejich reakcí a zájmu bylo vidět, že problematiku lidského těla zhlédli se zaujetím. Jak se výstava žákům líbila z jejich pohledu, napsal Dominik Majer a jeho příspěvek přidávám. Na výstavu nás doprovázela paní vychovatelka Marcela Žondrová.

V pondělí 21.6 jsme se pod vedením paní učitelky Vladimíry Vránové v rámci výuky přírodopisu vydali do Brna na výstavu lidských těl Body Worlds. Vlakem jsme se dorazili na brněnské hlavní nádraží, a odtud jsme se dostali (jak říkají domorodci) šalinou na výstaviště. Následoval samotný cíl naší cesty. Naše prohlídka trvala zhruba 2 hodiny a pro většinu to byl zážitek, na který jen tak nezapomenou, unikátní příležitost vidět, jak to vypadá pod povrchem lidského těla. Poté jsme se přemístili do nákupního centra Vaňkovka, kde jsme si dali rozchod a konečně se pořádně najedli. V 14:30 byl sraz a v 15:18 jsme moravskou metropoli opustili. Cesta zpátky byla událostí sama o sobě :DD. Výlet se dle většiny žáků povedl a dozvěděli jsme se mnoho nového a zajímavého.

Dominik Mayer a třída 9. B

Tak milí žáci, zavírám třídní knihu a loučím se nejen s Vámi. Moje povolání mně bude velmi chybět. Energii, kterou jsem po celou svoji pedagogickou praxi čerpala od Vás mladých, byla pro mě balzámem na duši.

Mgr. Vladimíra Vránová