eTwinningový projekt ARE WE DIFFERENT OR THE SAME PEOPLE?

Naše škola je od školního roku 2021/22 zapojena do programu eTwinning. Tento program je aktivitou Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi školami, vzdělávání a vzájemnou komunikaci žáků. Díky programu eTwinning se nám podařilo kontaktovat ZŠ Tadeusza "Bora" Komorowskiego v Grudziądzu v Polsku, kam se chystáme na konci dubna v rámci projektu Erasmus+ s dvaceti žáky z druhého stupně na desetidenní výjezd. V současné době se žáci, kteří pojedou do Polska, účastní eTwinningového projektu v angličtině, který se jmenuje ARE WE DIFFERENT OR THE SAME PEOPLE? a je zaměřen na emailovou komunikaci s polskými žáky. Žáci mají za úkol napsat pět emailů adresovaných žákům v Polsku. Každý email je zaměřen na jiné téma, např. moje rodina, moje koníčky, místo, kde bydlím atd. Napsané emaily žáci vkládají do prostředí Twinspace, kde mají možnost si přečíst emaily napsané polskými vrstevníky. Kromě emailů mohou žáci vkládat do prostředí také fotky či obrázky. Tím, že se žáci účastní tohoto projektu, poznávají jinou kulturu, zlepšují si jazykové dovednosti formou zpětné vazby od vyučujícího, rozvíjejí své IT dovednosti a mají větší motivaci učit se cizímu jazyku.