Florbal - podzim 2017 - starší dívky

Nejmladší žákyně (páťačky) porazily:

ZŠ Bedihošť 3:0

Reálné gymnázium PV 3:0

ZŠ J. Železného PV 2:1

ZŠ Nezamyslice 5:1

ZŠ Ptení 6:1

Celkové skóre 19:3. Míša Ježková 14 gólů, Karolína Potáčová 2, Adéla Brabcová 1, Martina Bosáková 1, Nikola Kyseláková 1.

Základní sestava: Martina Bosáková hrála skvěle v obraně a společně s vynikající brankářkou Julií Šplíchalovou zužitkovaly beze zbytku zkušenosti ze zápasů s osmačkami v kategorii žákyň narozených v roce 2004 a mladších. V útoku dávala většinu gólů Míša Ježková, a to z 19 našich branek vstřelila 14, přesto, že hrála jenom polovinu doby a přepouštěla místo dalším hráčkám, aby si také zahrály, když byl zápas už rozhodnutý. Kromě těchto tří jmenovaných to byla ještě v obraně nepostradatelná Adéla Brabcová.

Že děvčata vyhrají okresní přebory, jsem čekal- vždyť je vyhrály coby čtvrťačky už loni, ale úplně lehké to nebylo- některé školy byly dobře připravené a se školou Jana Železného Prostějov to byl, stejně jako loni, boj.

Kromě jmenovaných pomohly získat přebornický titul též: Karolína Potáčová, Anička Studentová, Adéla Malíková, Natálie Menšíková, Eva Dvořáková a Nikola Kyseláková.

Mladší žákyně (sedmačky + osmačky, narozené roku 2004)

Také mladší žákyně obhajovaly loňský titul přebornic a také ho obhájily.

Porazily ZŠ Bedihošť 4:0

ZŠ Jana Železného 3:1

Reálné gymnázium Prostějov 6:3

Celkové skóre 13:4

Nejdůležitější části zápasu odehrála tato děvčata: v brance Julie Šplíchalová, v obraně Monika Rusanjuková s Martinou Bosákovou, v útoku gólová Lenka Heráková a dravá Denisa Rusová. Pomohly: Nikola Šerešová, Martina Bridziková, Adéla Špačková, Klára Zemanová, Monika Holubová, Nikola Kuchaříková, Vanesa Valášková.

Starší žákyně (deváťačky)

A jsme u nejstarších žákyň - tato děvčata - konkrétně Valentýna Páclová, Aneta Luběnová, Gábina Klágová a Míša Vosičková, doplněné později Helenou Pompovou a Anetou Rusanjukovou, vyhrávají už od páté třídy, tedy pět let, všechny svoje okrskové a okresní soutěže a vždy je radost se na ně dívat, protože vyhrávají suverénně a navíc hrají krásný florbal a mají na stejné úrovni i vystupování na hřišti i mimo něj.

Výsledky: v okrsku se nedostavil Bedihošť a Nezamyslice, takže jsme nakonec sehráli dvojzápas s Reálným gymnáziem Prostějov, které jsme porazili 4:1 a 5:1.

Ve finále pak děvčata rozdrtila Brodek u Prostějova 6:0, ZŠ Jana Železného též 6:0 a Reálné gymnázium Prostějov do třetice 6:1.

Celkové skóre 27:3

K výkonům konkrétně - v brance Helena Pompová – nikdy nepustila za zápas víc jak jeden gól, a to mluví za vše. V obraně Valča Páclová, která ubrání bez problémů i dvě hráčky naráz a navíc její sólo ve finále zpoza vlastní brány přes tři hráčky, zakončené nechytatelnou ránou „pod víko“ uznale kvitovali i přítomní florbaloví rozhodčí a trenéři. A to, co je Valča v obraně, to je v útoku duo Gábina Klágová a Aneta Luběnová - nahrát a z „první“ vystřelit a trefit do růžku - to se u holek jen tak nevidí. A když se přidá šikovná Aneta Rusanjuková, která co neuhraje hokejkou, to uhraje fotbalově nohou a univerzální Míša Vosičková, jež umí zaskočit v brance i v útoku, tak se potom hraje dobře.

Není divu, že děvčata nepoznala porážku ani v kraji a jen remíza je odsunula na 2. místo. No - kdyby sólo Valentýny neskončilo „jen“ na tyči, mohla se děvčata radovat současně s páťáky kluky, kteří postoupili na přebory republiky- vždyť holky porazily Přerov i Šumperk a s Olomoucí byly lepším týmem, ale výsledek 0:0 je odsunul na druhé místo, i když byly v zápase lepším týmem.

Zbývá ještě jmenovat náhradnice: Veronika Vládková, Lucie Popelářová, Míša Sklenářová.

Celkově děvčata odehrála v okrese 13 zápasů, všechny vyhrály se skóre 59: 10.

V kraji pak sehrály holky 14 zápasů - 7x vyhrály, 2 x remizovaly a 5 x prohrály.

A bylo z toho

2. místo starší žákyně