Mezinárodní eTwinningový seminář v Rize
Ve dnech 10.–12. dubna 2025 se paní učitelka Daniela Dvořáková zúčastnila mezinárodního semináře Succeeding in Basic Skills throughProject-Based Learning and eTwinning, který se konal v Rize (Lotyšsko).
Seminář přinesl řadu inspirativních podnětů v oblasti projektové výuky, rozvoje digitálních kompetencí a mezinárodní spolupráce prostřednictvím platformy eTwinning. Účast na akci byla obohacující nejen po profesní stránce, ale i díky možnosti sdílet zkušenosti s kolegy z různých evropských zemí.
Získané poznatky a nápady budou využity ve výuce zejména při zapojování kreativních a mezipředmětových aktivit, které rozvíjejí spolupráci, samostatnost a komunikační dovednosti žáků. Důraz bude kladen i na moderní digitální nástroje a prvky STEAM, které podporují aktivní učení a mezinárodní propojení žáků.
Účast školy na této akci přispívá k rozvoji inovací ve výuce a umožňuje navazovat nové kontakty pro další eTwinningové projekty. V současnosti škola spolupracuje na dvou mezinárodních projektech: BeGood to Feel Good (se Španělskem a Bulharskem) a Magic of 12 (s Ukrajinou, Itálií a Belgií).
