Návštěva Městského úřadu v Němčicích nad Hanou

Občanství aneb kam patřím, kde jsem doma.

Dne 10.12. 2019 jsme navštívili s žáky 9.b. Městský úřad Němčice nad Hanou. Obec, ve které žijeme, má na kvalitu našeho života velký vliv. Položila jsem žákům dotaz, víš vůbec, kdo stojí v jejím vedení a jaké má plnit povinnosti a jaké má pravomoci? Byla jsem mile potěšena přijetím představiteli obce a zájmem žáků o dění v obci a chováním žáků na úřadě. Chtěla bych u žáků vzbudit zájem o život v obci a být skutečným občanem - ne ovčanem, které okolo sebe vidíme často.

Jak to viděli žáci, popsal ve svém příspěvku (viz níže) také asistent pedagoga František Hrubý.

Mgr. Vladimíra Vránová

Návštěva Městského úřadu v Němčicích nad Hanou

Dne 10.12.2019 byla třída 9.B s paní učitelkou Vránovou a panem asistentem Hrubým v rámci předmětu výchova k občanství a zdraví na návštěvě Městského úřadu v Němčicích nad Hanou, kde se sešli se starostou města panem Ing. Janem Vránou a místostarostkou Ing. Janou Oulehlovou. Oba představitelé seznámili žáky s funkcemi, které vykonávají, a odpovídali na dotazy žáků / např. ledová plocha, rybník Porážka, oprava ZŠ v Němčicích nad Hanou).

Po příjemné debatě se museli oba představitelé omluvit a přesunout se na další naplánované jednání.

Na jejich místo pak přišla paní tajemnice Ing. Ivana Korvasová, která také žáky seznámila se svou funkcí, s náplní práce a provedla je i archivem našeho města.

Na závěr se žáci s představiteli města vyfotili a poděkovali za vyčerpávající informace o fungování městského úřadu.

Myslím, že pro žáky 9.B byla tato návštěva užitečná pro jejich budoucí život. Aby věděli, kam se obrátit, až opustí lavice základní školy, dovrší dospělost a budou potřebovat pomoc spojenou s budoucím životem občana v daném městě, ve svých obcích.

František Hrubý, Dis.