Předvánoční projektové vyučování na 1. stupni

1.A

Předvánoční čas v 2.A

Vánoční čas si všichni užíváme. Ve třídě proběhlo předvánoční projektové vyučování, kde jsme si povídali o tradicích Vánoc, udělali si vánoční minikoncert a nechybělo ani rozdávání dárků. Také jsme se šli podívat na náměstí ke stromečku a tam jsme si zazpívali pár koled. Všichni si to moc užili.

Lucie Vránová – třídní učitelka

Vánoční besídka ve 2.B

V pátek 12.12. jsme měli v 2.B vánoční projektové dny. Vše začalo tím, že jsme si povídali o tom, proč slavíme Vánoce a o vánočních tradicích nejen v Česku, ale i jinde ve světě. Jednu z nich – lití olova, v našem případě vosku, jsme si zkusili i ve třídě. Pro děti byl připraven vánoční kvíz s 24 otázkami, který prověřil jejich vědomosti o Vánocích a který je moc bavil. Dále jsme si udělali krásný svícínek z jablíčka a hřebíčku, jenž nám nádherně provoněl třídu. Děti se poté představily se svým programem, ve kterém byly písničky, básničky, pokusy, hádanky atd. Nakonec zbývalo už jen rozbalování dárků, které si všichni vzájemně vyměňovali.

3.A

Vánoční projektové dopoledne ve 3.A proběhlo v pátek 17.12. Naladili jsme se vánoční pohádkou, zpívali koledy, povídali si o vánočních zvycích a tradicích a některé z nich jsme si i vyzkoušeli. Po té už nás čekalo rozdávání drobných dárečků, ze kterých jsme měli radost. Krásné Vánoce všem!

Mgr. Michaela Slavíková

4.A a 5.B

Výlet do svíčkárny

V pátek 17. prosince se děti ze 4. A a 5. B vydaly na předvánoční výlet do svíčkárny SoyCa v Olomouci na Kaštanové ulici. Svíčkárna SoyCa se věnuje nejen výrobě svíček, ale připravuje i programy pro školy a školky. Děti se seznámí s procesem výroby svíček a v rámci vybraného programu si mohou vytvořit několik výrobků. Naše děti si odlily mýdlo a plovoucí svíčky, obarvily si svíčky a vytvořily si lahvičku s koupelovou solí. Děti si dvě hodiny tvoření moc užily a cestou domů plánovaly komu jejich výrobky udělají radost pod vánočním stromečkem.

Předvánoční čas ve 4.B

Vánoční besídka 17.12. 2021