Projektové dny: Moje obec – můj domov

Ve dnech 19. – 21. října 2021 proběhly projektové dny na téma: Moje obec – můj domov. Každé třídě se již na začátku října přidělila jedna z obcí, ve kterých žáci naší školy bydlí. Jednalo se tedy o obce: Němčice nad Hanou, Dobromilice, Dřínov, Hruška, Měrovice nad Hanou, Mořice, Pavlovice u Kojetína a Víceměřice. Většina žáků se zhostila svého úkolu velmi dobře, nosila spoustu materiálů z obecních úřadů, kronik, atd.

V úterý 19. října proběhla celodenní příprava projektu. Žáci s učiteli a asistenty pedagoga zpracovávali a vytvářeli prezentace k jednotlivým obcím. Ve středu 20. října se projekt dokončil po výuce do finální fáze. Ve čtvrtek 21. října pronesla slavnostní zahájení paní ředitelka Mgr. Hana Matušková, ihned poté začaly probíhat prezentace ve sportovní hale a všichni jsme byli mile překvapeni, jak se všem třídám projekt vydařil. Žáci byli spokojeni a s úsměvem na rtech, když slyšeli chválu od zástupců obcí, vedení školy, učitelů, asistentů, vychovatelů, ale také od žáků z jiných tříd. Pomocí žetonů, které dostali všichni žáci a každý člen pedagogického sboru, se hlasovalo. Výsledky tedy byly jasné. Následující den, v pátek 22. října, se v dopoledních hodinách ozvalo školní hlášení, ve kterém předsedkyně Školního parlamentu Adéla Brabcová vyhlásila vítězné třídy.

Na 3. místě se s celkovým počtem hlasů 52 umístily hned dvě třídy – 7.A s projektem Němčice nad Hanou a 8.B s projektem Hruška.

2. místo získala třída 8. A s projektem Pavlovice u Kojetína. Získala 71 hlasů.

1. místo s rovnými 100 body získala třída 9.B s projektem Dobromilice.

Zástupci vítězných tříd byli svoláni a odměněni poukázkou, kterou jako třída využijí dle svého uvážení.

Jménem Školního parlamentu bych chtěla všem zúčastněným ještě jednou moc poděkovat nejen za přípravu projektu, ale také za jakoukoliv pomoc, která se týkala projektového dne. A že se vydařil! Děkuji!

Mgr. Hana Dočkalová, garant ŠP