Projektové vyučování na 1. stupni

Dopravní výchova a první pomoc

Ve dnech 19. 10. – 22. 10. 2021 proběhly na 1. stupni projektové dny zaměřené na dopravní výchovu a první pomoc, které nám přinesly mnoho zážitků a zkušeností. Náplň projektových dnů se v jednotlivých ročnících lišila, byla přizpůsobena věku i dosavadním znalostem dětí. Žáci tak poznávali a zařazovali dopravní prostředky, seznamovali se s dopravními značkami a pravidly silničního provozu chodců a cyklistů, řešili dopravní situace, provoz na křižovatkách, upevňovali znalosti o správném vybavení jízdního kola a upřesňovali správný význam a použití dopravních značek. Vše probíhalo hravou a zábavnou formou s využitím různým pomůcek, pracovních listů, interaktivních cvičení a videí. Některé třídy využily získané poznatky v praxi vycházkou po Němčicích nad Hanou.

Součástí projektových dnů bylo také divadélko o první pomoci s názvem Jak sněhuláček záchranář ošetřoval medvídka Popletu, při kterém děti s paní lektorkou spolupracovaly a zcela nenáročnou formou se učily základním zásadám první pomoci. Vyzkoušely si v rolích záchranářů i zraněných ošetřování různých druhů zranění a osvojily si principy ochrany zdraví.

Věříme, že projektové aktivity, se kterými budou žáci pracovat i nadále v rámci dopravní výchovy v jednotlivých ročnících, splní své poslání, tedy poskytne dostatek informací a podnětů k dodržování pravidel silničního provozu.

Za všechny třídní učitelky z 1. stupně Mgr. Michaela Slavíková