Školní akademie 2023

Věnování

Každá akademie naší školy přináší něco nového.

Jak už název napovídá, zvláštností té letošní bylo, že se jednotlivé třídy měly v průběhu nácviku zamyslet, komu by své číslo chtěly věnovat. A tak diváci zhlédli vystoupení, která vznikla jako pocta někomu konkrétnímu-ať už skupině lidí nebo jednotlivci.

Další novinkou byl letos výběr moderátorů. O tento post bývá mezi žáky zájem, ale ne všichni mají správnou míru houževnatosti dotáhnout svůj zájem až do konce. Odvahu přihlásit se do konkurzu nakonec mělo 8 dívek a 1 chlapec, z nichž režie vybrala 4 vítěze. Ti ke své nové roli přistoupili opravdu zodpovědně a v pěti představeních pro veřejnost předvedli výborný výkon a nezklamali.

Akademie nás stmeluje. Každým rokem jsme znovu a znovu překvapeni tím, jak v důležitých situacích umíme táhnout za jeden provaz, pomáhat si, respektovat se, podpořit se navzájem. Nejen dospělí s dospělými, ale i děti s dětmi a co je ještě cennější, také děti s dospělými a naopak. Akademie je tedy skvělou šancí na budování těch správných vztahů mezi pedagogy a žáky. Kéž by se nám to povedlo udržet i na půdě školy.

Pokaždé si znovu uvědomíme, jak velké talenty ve škole máme. Nutí nás to zamyslet se nad tím, že život a um našich žáků se neodehrává jen ve škole, ale že mají spoustu dalších, krásných, náročných zájmů a bohatý život plný mimoškolních aktivit, které jejich talent rozvíjejí. Myslíme si, že řada dospělých se teď na některé děti bude dívat jinýma očima.

Uvědomili jsme si nejen to, že talenty ve škole máme, my jsme dokonce i některé nové objevili. Pro moderování, divadlo, zpěv, tanec či pohyb vůbec. Praktičnost, pohotovost a zručnost při chystání kulis a mikrofonů byla ze strany kulisáků pro režisérky také velkou oporou.

Proto bychom chtěli tento článek věnovat všem našim skvělým dětem. Těm, co účinkovaly, ale i těm, které se jakkoli podílely na úspěšném průběhu naší letošní akademie. AV+MT