SVĚTOVÝ DEN LASKAVOSTI

Naše škola se zapojila do projektu #JSEMLASKAVEC pod záštitou nadace Karla Janečka. Ne náhodou byl vybrán den 13. 11. 2019 pro konání našich dobrých skutků, tento je vyhlášen Mezinárodním dnem laskavosti. Každá třída druhého stupně si dala za cíl jeden dobrý skutek, laskavost, co potěší. I když se jedná už o třetí ročník celostátního happeningu, my jsme se zúčastnili poprvé a byla to opravdu jízda, ve které chceme určitě pokračovat nejen na Den laskavosti. Přesvědčte se sami, jak se našim dětem dařilo.

Třída 6. A

6. A připravila zábavné dopoledne pro seniory z Dobromilic. Během příprav si žáci sestavili tvořivý program, navrhli plakáty a pozvánky na tuto akci a sestavili zprávu do hlášení místního rozhlasu přímo v Dobromilicích. Nachystali si pracovní listy i tvořivou dílnu. V den akce přinesli i občerstvení, které si pro své hosty připravili. Po celé dopoledne panovala příjemná a zábavná atmosféra, všichni jsme si to užili. Na závěr jsme si vše vyhodnotili, seniorům jsme předali účastnické listy a na závěr je provedli po škole.

Třída 6. B

Žáci 6. B navštívili domov seniorů v Němčicích nad Hanou. Po vzájemném představení měli žáci připraveno představení v podobě písniček, básniček nebo hry na housle. Ale ani druhá strana nezůstala pozadu. Nejenže jim senioři také zarecitovali, ale pustili se i do vyprávění o tom, jak se věci měly, když do školy chodili oni. Závěrem si všichni zazpívali písničku, vyluštili kvíz a rozloučili se. Společně si užili krásný den plný radosti a zábavy.

Třída 7. A

Žáci 7. A se připojili do happeningu materiální sbírkou pro bezprizorní kočičky. Jejich sbírka putovala do Uničova, kde sídlí depozitum Píšánek. Do sbírky se s nimi mohli zapojit nejen žáci naší školy, ale také i obyvatelé města Němčic nad Hanou. Přispívat mohli krmivem, stelivem, hračkami pro kočičky či jinými potřebnými věcmi. Musíme tedy ze srdce poděkovat za materiální dary žákům naší školy i občanům města.

Třída 7. B

Psí laskavci v akci. Žáci 7. B se při výběru činnosti jednoznačně shodli a chtěli pomoci opuštěným pejskům. Kontaktovali proto psí útulek Čápka v Kroměříži a dohodli si s vedoucí další podrobnosti. Pro pejsky shromáždili velké množství granulí, konzerv, piškotů a dalších psích pamlsků. Nezapomněli ani na hračky pro psy. Paní vedoucí je útulkem provedla a seznámila s jeho fungováním. Byla velmi ráda, že si žáci na čtyřnohé kamarády vzpomněli a udělali pro ně laskavost. Ta spočívala také v tom, že alespoň dva pejsky vyvenčili a byli s nimi na procházce u blízkého rybníku.

Třída 8. A

Žáci 8. A pořádali dobročinný jarmark oblečení v Němčicích nad Hanou. Burza nabízela zboží všeho druhu za cenu "vše za dvacku", nejen proto měla akce neočekávaný úspěch a žáci utržili krásných 7 237 Kč, které v Den laskavosti předali Fondu ohrožených dětí z Klokánku Olomouc. Dětem, tetám i paní ředitelce udělali velkou radost, ale i oni si užili krásný den plný dobrých skutků.

Třída 8. B

Žáci 8. B navštívili kočičí útulek v Prostějově. Jako dárek třída nakoupila granule a jiné krmivo v hodnotě 950 Kč. Potravinový dar byl úspěšně předán kočičkám, žáci si vyslechli informace o organizaci a činnosti útulku. Všichni měli radost, že mohli zvířatům pomoci alespoň touto cestou.