Výsledky přehlídky O zlatého čmeláka

Rok 1924 dal vzniknout krásné tradici s názvem ROK ČESKÉ HUDBY. 

Je jím nazýván každý rok se čtyřkou na konci…tedy i rok 2024. V každém tomto roce si připomínáme a slavíme různá výročí našich předních muzikantů. Letos nejvíce rezonují jména Smetana, Dvořák, Janáček, Suk, Šlitr, Kryl …

Jsem velmi hrdá na to, že se i naše škola připojila k těmto oslavám a to hudebně – výtvarnou přehlídkou „O zlatého čmeláka aneb pro českou muziku“. Zadání znělo velmi jasně a jednoduše. Vytvořit libovolnou výtvarnou technikou portrét jakéhokoliv ČESKÉHO skladatele, hudebníka či interpreta, anebo zazpívat ČESKOU píseň. A to sám nebo ve skupině.

Do výtvarné části se zapojilo celkem 60 žáků naší školy, v hudební části vystoupilo 11 sólistů a 8 třídních skupin.

V pondělí 8. dubna 2024 jsme byli svědky něčeho přenádherného. Kolem čtrnácté hodiny se prostor malé tělocvičny zaplnil obdivuhodnými výtvarnými díly a posléze tóny nejrůznějších českých písniček, které si s chutí zazpívali žáci i učitelé naší školy. Odměnu za nezapomenutelný zážitek si odnesl každý! „Zlatého čmeláka“ však jen někdo. Pro tento rok získaly „Zlatého čmeláka“ Kristýna Křivánková s písní Mně sílu dáš, Daniela Vlčková a její nádherně provedená píseň Jednu krásnou zemi znám s textem Jiřího Šlitra, Táňa A. Oplocká a píseň Jakuba Děkana, Děda, Anna M. Gálová, která s úsměvem a bez sebemenšího zaváhání vystřihla píseň skupiny Nightwork, Čekám na signál a v neposlední řadě také Emma Vlčová, žákyně 3.třídy, která si publikum získala osobitou a naprosto odzbrojující interpretací písně Ta naše písnička česká od Karla Hašlera.

Také třídám 3.A, 4.A a 5.A byl udělen „Zlatý čmelák“, a to za originální provedení písní Malé kotě Jiřího Šlitra, Mezi horami skupiny Čechomor a Zlatnická, dvojice Svěrák-Uhlíř.

Dále byly „Zlatým čmelákem „oceněny výtvarné práce Antonín Dvořák – Anny M. Gálové, Lucie Bílá – Anny Suchoňové, Bedřich Smetana – Emmy Vlčové, Václav Neckář – Lucie Pilátové, Bedřich Smetana – Michaely Fidrové a Václav Neckář – Elen Spillerové. Cenu také získali Martin Kocián, Karolína Obručová, Michaela Trněná, Poppy Williams, Kristýna Čuryová a Martin Bulko.

Ze srdce děkuji všem, kteří se do našich školních oslav Roku české hudby zapojili a věřím a těším se na naše hudebně – výtvarné oslavy budoucí…

                                                                                                                                                               Mgr. Petra Lejnarová

„Ta naše písnička česká
ta je tak hezká, tak hezká
tak jako na louce kytička
vyrostla ta naše písnička.
Až se ta písnička ztratí
pak už nic nebudem mít
jestli nám zahyne, všechno s ní pomine
potom už nebudem žít…“
K. Hašler, 1879 - 1941Základní škola Němčice nad Hanou

Ředitelka školy:
Mgr. Hana Matušková 
582 386 579, 606 605 214
skola@zsnemcicenh.cz

Sborovna (omlouvání žáků):
582 386 537

Kancelář:
Jana Kantorová, 
Vanda Dokoupilová
582 386 259 

Školní družina:
582 386 263

Školní poradenské pracoviště:
PhDr. Magdalena Nováková
582 386 202, 776 280 820
magdal.novak@seznam.cz

Vedoucí jídelny:
Václava Budíková
582 386 050

Cookies - © 2024 ZŠ Němčice nad Hanou