Škola v přírodě 2017

Letošní ročník školy v přírodě uspořádala naše ZŠ pro žáky 2. – 5. třídy v krásném prostředí Malé Morávky. V pondělí 11. 9. 2017 odjelo čtyřmi autobusy přímo od školy 150 dětí a 12 členů pedagogického dozoru.

Děti z 2. až 4. třídy byly ubytovány v hotelu NEPTUN, páťáci v penzionu SEDMIKRÁSKA, který se nacházel asi 50 m vzdušnou čarou od zmíněného hotelu. Většina akcí probíhala společně, jen turistické trasy byly přizpůsobeny věku dětí.

Během pěti dnů plavby příroďáci navštívili Ostrov zábavy (karneval, soutěž talentů), Ostrov moudrosti a vědění (troška učení nikomu neuškodí), Ostrov sportu a obratnosti (Olympiáda). Podnikli noční plavbu na Tajuplný ostrov (stezka odvahy) a vydali se hledat pirátský poklad (šipkovaná s pokladem).

Všichni účastníci si na památku sami vyrobili originální plátěnou tašku s námořnickými motivy. Malí námořníci všechny akce a zážitky pečlivě zapisovali do lodního deníku, který pak po návratu předložili domorodcům na pevnině- svým rodičům. I ti tak mohli být informováni o tom, co se během naší plavby (pobytu v Malé Morávce) dělo.

Nemoci a úrazy se nám naštěstí vyhýbaly a všechny děti prožily celý týden bez zdravotních potíží. Jedinou drobnou kaňkou letošní školy v přírodě bylo téměř podzimní (občas deštivé) počasí. Ale s tím se museli mladí námořníci vypořádat. Ostatně na vodu jsou zvyklí.

Cesta domů proběhla celkem v klidu, takže kolem třetí hodiny odpoledne v pátek 15. 9. 2017 měli všichni rodiče své miláčky doma.

Na památku si každý „ příroďák“ odvezl ze školy v přírodě placku, která byla pořízena z příspěvku POŠ, stejně jako plátěná taška, kterou si děti během pobytu samy zdobily. Diplomy a většina cen pro vítěze soutěží byla rovněž zakoupena z fondu POŠ.

Díky našim rodičům, kteří nám poskytli další drobné sponzorské dárky do každé třídy, jsme mohli odměnit všechny děti nějakou drobnou cenou nebo sladkou odměnou. Všem našim sponzorům i rodičům za poskytnuté dárky děkujeme.

Z kapitánského můstku Anna Vlčová, ved. ŠvP

Termín: 11. 9. – 15. 9. 2017, Cena: 2 200 / 2080 Kč / žák

Škola v přírodě 2017 – název „ Ostrovy objevů“

Uskuteční se v termínu 11.- 15. září 2017

Žáci 2. - 4. ročníku budou ubytováni v hotelu Neptun - Malá Morávka.

Žáci 5. ročníku v penzionu Sedmikráska – Malá Morávka.

Oba penziony jsou od sebe vzdáleny asi 50 m, většinu aktivit budeme absolvovat společně.

Odjezd od školy je v 7:45 hod 11.9.2017, návrat asi kolem 15 hod. 15. 9. 2017

Jako pedagogický dohled jedou paní učitelky: Vlčová - 2. A, Šírková – 2. B, Žižlavská- 3. A, Schenková - 4. A, Literová - 4. B, Smejkalová - 5. A, Vlčková - 5. B, dále paní asistentka Držálková - bude mít na starosti 3.B. Další ped. dohled budou Rolencová – AP, Netesalová - spec. ped., Žondrová – ŠD. Jako zdravotnice bude o děti pečovat paní vychovatelka Svobodníková. Školy v přírodě se účastní asi 150 žáků naší školy.

Děti během pětidenního pobytu navštíví Ostrov zábavy, moudrosti a vědění, Ostrov Obratnosti a sportu, absolvují cestu za pirátským pokladem či noční plavbu na Tajemný ostrov. Čeká je i několik výtvarných aktivit, spousta pohybu na čerstvém vzduchu, zábavy a výlet do Pradědovy galerie.

Seznamy věcí a tiskopisy k vyplnění dostaly děti již v červnu, kdyby je někdo ztratil, může si je znovu vyzvednout u svých třídních učitelů. Rodiče dětí, které užívají nějaké léky, je odevzdají u autobusu paní zdravotnici Haně Svobodníkové nebo své třídní učitelce – řádně podepsané a označené.

Prosíme rodiče, aby zvážili nutnost vybavení dětí mobilními telefony. Přimlouvali bychom se za to, aby je děti (stejně jako další cenné věci – např. tablety) nechaly doma. Je lépe domluvit se s třídními učitelkami, aby v případě jakýchkoliv problémů kontaktovaly rodiče ony. Kontakt na Vás máme.

Druháčci jedou na ŠvP poprvé, proto se pro zájemce z řad rodičů uskuteční informační schůzka ve středu 6.9. 2017 v 15 hod. ve třídě 2.A. Pokud má zájem zúčastnit se jí i někdo z rodičů starších dětí, bude vítán. Další Vaše dotazy zodpoví tř. učitelky nebo vedoucí letošní ŠvP Anna Vlčová.

Středisko se nachází uprostřed krásné přírody na jedné ze vstupních bran do nejkrásnějších míst Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, jíž dominuje Praděd, nejvyšší hora Moravy (1492 m n. m.). Hotel Neptun nabízí komfortní ubytování v šedesáti moderně vybavených dvou, tří , čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Herna pro děti, tělocvična, sauna s bazénkem, víceúčelové hřiště.

Chata Sedmikráska nabízí komfortní ubytování ve dvou až semilůžkových pokojích, WC a sprchy jsou společné a nacházejí se v přízemí chaty, kde je také společenská místnost s TV a krbovými kamny, kuchyňka, herna se stolním tenisem, šipky, připojení na internet WiFi zdarma.

Sedmikrásku obklopuje obrovská, udržovaná a uzavřená zahrada, dětský koutek, pískoviště, trampolína, bazén pro malé děti, kuželky, ohniště s grilem, venkovní posezení. K dispozici je také osvětlené hřiště na míčové hry. Potok za zahradou slouží jako výborné horské osvěžení.

Neptun - žáci 2.- 4. třídy, chata Sedmikráska - žáci 5. třídy.

V okolí: Karlov, Ovčárna a Praděd, Karlova Studánka, Pradědova galerie, Hrad Sovinec.

Děti zažijí plno dobrodružství a legrace.Výuka probíhá prostřednictvím hry, posiluje týmové jednánía především se děti pohybují ve zdravém prostředí přírody.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x plnou penzi 5 x denně + pitný režim, oběd v pátek, dopravu autobusem, organizační zajištění, pojištění CK proti úpadku