Kalendář akcí

Školní rok 2023/2024

Březen 2024

4. března - Návštěva knihovny - 2.AB, 1.A
5. března - Okresní kolo ChO v Prostějově
6. března - Návštěva knihovny - 1.B, 3.AB
7. března - Návštěva knihovny - 4.AB, 5.AB
7. března - Vida Brno – 6.B
8. března - Okresní kolo recitační soutěže v Prostějově
8. března - Rodilá mluvčí - 4. až 9. ročník
11. až 15. března - Jarní prázdniny
19. března - „Školička nanečisto“ v 16 hodin. Ve 3.A a 4.B.
20. března - Třídní schůzky od 14 hodin (tripartita)
21. března - Ponožkový den
25. března - Soutěž Spelling Ant – od 13:45
25. března - Příběhy našich sousedů - závěrečná prezentace v Prostějově, vybraní žáci 9. tříd
-----------------------

3. a 4. dubna - Zápis do 1. ročníku 14:00 – 17:00

Únor 2024

1. února - Soutěž chemik – SŠ Švehlova PV
2. února - Pololetní prázdniny
9. února - Rodilá mluvčí - 4. až 9. ročník
9. až 13. února - Školní kolo chemické olympiády
13. února - Okresní kolo konverzační soutěže v angličtině
16. února - Dopravní hřiště PV 4.A
19. února - Školní kolo recitační soutěže
19. února - Poslední plavání 1.A, 2.B, 4.A; 2.A, 4.B, 5.A
21. února - Okresní kolo ZO v Prostějově
do 22. února - Odevzdání přihlášek na SŠ
22. února - „O Hanáckyho kohóta“ - Prostějov
26. února - První plavání 1.B a 3.AB
27. února - Poslední taneční

Leden 2024

2. až 6. ledna - Lyžařský kurz 7. ročníku
3. ledna - Zahájení vyučování v novém kalendářním roce
3. ledna - AjO – školní kolo – 8. a 9. roč
od 10. ledna - Taneční lekce pro přihlášené žáky od 14:30
15. ledna - Školní kolo zeměpisné olympiády – cca od 13:30
16. ledna - DěO – okresní kolo
31. ledna - Předání pololetních vysvědčení v průběhu vyučování
-------------------------
2. února - Pololetní prázdniny

Prosinec 2023

1. prosince - Zpívání u vánočního stromu na náměstí
od 4. prosince - Plavání: 1.A, 2.B, 4.A, dále 2.A, 4.B, 5.AB
4. prosince - DěO - školní kolo
5. prosince - Výchovný adventní koncert pro první i druhý stupeň, vstupné 70 Kč
6. prosince - Florbal - okrskové kolo - dívky 6. a 7. ročník
6. prosince - Vánoční jarmark od 14 hodin
6. prosince - Třídní schůzky - začátek v 16 hodin
7. prosince - Exkurze do Prahy - 8.B
8. prosince - Exkurze do Prahy - 7.A
11. prosince - Florbal - okrskové kolo - dívky 8. a 9. ročník
11. prosince - ČjO - školní kolo
12. prosince - Mladý chemik - Olomouc
12. prosince - Vánoční program – Špalíček PV – 2.AB
12. prosince - Florbal – okrskové kolo – chlapci 6. a 7. ročník
12. prosince - ŠD – vystoupení pro seniory
13. prosince - Florbal – okrskové kolo – chlapci 8. a 9. ročník
13. prosince - AjO – školní kolo – 7. roč
14. prosince - Florbal – okresní finále – dívky 8. a 9. ročník
14. prosince - Vánoční besídka školních družin, od 16:00
18. prosince - Ukázky reálií anglicky mluvících zemí v angličtině, pro 2. stupeň
18. prosince - Běh do schodů
19. prosince - Svíčkárna Olomouc - 3.AB
22. prosince - Ředitelské volno

Listopad 2023

1. až 10. listopadu - Sbírka Laskavec
6. listopadu - Abeceda peněz 2.AB, 4.AB
8. listopadu - Vánoční focení 1. stupně
9. listopadu - Burza škol Scholaris 2023
10. listopadu Africké bubny
20. listopadu - turnaj v piškvorkách
23. listopadu - Exkurze Brno 6.AB - planetárium, Anthropos

Říjen 2023

2. října - DDH PV – 4.B
2. až 6. října - Sběr papíru
2. až 6. října - ŠD – Bramborový týden
9. října - DDH PV – 4.A
17. a 18. října - Projektové dny
18. října - Třídní schůzky– 16:00
19. října - Loupež v Toweru – divadlo pro 2. stupeň
24. října - Ukázka dravců, v 10:00 na fotbalovém hřišti
25. října - Puntíkový den (světový den psoriázy - oblečme si puntíky)
25. října - Exkurze – Praha – 5.AB
26. a 27. října - Podzimní prázdniny

Září 2023

4. září - Slavnostní zahájení školního roku 2023/2024
5. září - Třídnické hodiny
od 6. září - Vyučování podle rozvrhu
19. září - Pěšky do školy
20. září - Fotografování prváčků - 3 ks, vel. 10 x 15 cm, za 90,- Kč
25. září až 1. října - výjezd 12 žáků do Polska, partnerská škola v Drudziadz v rámci projektu V4
26. září - Burza práce a vzdělávání 2. až 4. vyuč. hodina, pro žáky 9. ročníku
29. září - Ředitelské volno

Školní rok 2022/2023

Červen 2023

6. června - fotografování tříd a skupinek
8. června - Výlet 8.A – Rožnov pod Radhoštěm
13. června - Výlet 6.A - Bystřice p.H. - Hostýn – Tesák
13. června - Výlet 7.A – Brno
13. června - Dopoledne Projektové vyučování 6.B – Vitčický les
15. června - Výlet 5.AB – Hrad Bouzov
15. června - Výlet 3.AB – Teplice nad Bečvou
15. června - DDH PV - zkoušky cyklisty 4.A
19. června - Výlet 2.AB – Dinopark a Zoopark Vyškov
19. června - Výlet 9.B – Macocha a okolí
19. června - Spaní ve škole 9.B
19. a 20. června - Výlet 6.B – Frenštát pod Radhoštěm
19. a 20. června - Výlet 7.B – Jeseníky
20. června - Výlet 1.AB – Dinopark a Zoopark Vyškov
20. června - Hasičská prevence pro druháky
21. června - Cyklovýlet 9. B – Chropyně
21. června - Spaní ve škole 5.B
22. června - Cyklovýlet 9. A – Skalka, Čelčice
22. června - Hasičská prevence pro šesťáky
23. června - Ostrava - Landekpark a malý svět techniky – 45 žáků z 2. stupně
26. června - Výlet – Olomouc 5.A
27. června - Pasování prvňáčků na čtenáře
27. června - Projektové vyučování 4.A - Vitčický les
27. června - Exkurze – Prostějov – radnice – 4.B
27. června - Spaní ve škole – 8.A
28. června - Lasergame Prostějov 4.A
28. června - Vycházka do Nezamyslic – 7.A
28. června - Rozlučková „párty“ 5.A, odpoledne
28. června - Slavnostní předávání vysvědčení 9.A v kině
28. června - Spaní ve škole 7.B
29. června - Výlet 8.B – Olomouc
29. června - Slavnostní předávání vysvědčení 9.B v kině



Květen 2023

2. května - HDM: „O nepodařeném čertovi a nezbedném andělovi“, v kině, v 13:30, pro 6. a 7. ročník. Délka 90 minut. Vstupné 30 Kč.
3. května - Jízda zručnosti 4. až 8. ročník
4. května - HDM: „Kéž by …“ v kině, v 13:00, pro 8. a 9. ročník. Délka 60 minut.  Vstupné 30 Kč.
5. května - HDM: „S čerty nejsou žerty“, v 10:00, 1. stupeň, vstupné 30 Kč. Délka 60 minut.
10. května - Den Země 5. až 9. ročník
11. května - Teplákový den
11. května - Výlet 4.AB – Šmoulí svět – Brno
11. května - Dopravní soutěž mlad. cyklistů - DDH PV – 1. kat.
12. května - Dopravní soutěž mlad. cyklistů - DDH PV – 2. kat.
12. května - Sbírka „Liga proti rakovině“
15. května - Vyhodnocení „Příběhy našich sousedů“ – Olomouc
19. května - Školní akademie
26. května - Představení ZUŠ „Pes Baskervillský“ pro 6. AB, 7. AB, 9. AB, od 10 hodin, v kině
29. - 31. května - Výlet 9.A – Rožnov p. Radhoštěm
31. května - Třídní schůzky od 16 hodin

Duben 2023

3. a 4. dubna - Zápis do 1. ročníku 14:00 – 17:00
4. dubna - Olympiáda z ČJ, okresní kolo
12. dubna - Olympiáda z M, okresní kolo
13. dubna - Vzdělávací pořad: "Prevence úrazů páteře a míchy", pro 2. stupeň
13. a 14. dubna - Přijímací zkoušky na SŠ
14. až 28. dubna - „Hrdá škola“ e-shop
17. dubna - Biologická olympiáda, kategorie C, okresní kolo
18. dubna - Poslední plavání 1.B, 2.B, 5.AB
18. dubna - Ukliďme Česko
19. dubna - Jarní besídka ŠD, multifunkční sál, 16 – 17 hod.
20. dubna - Zlatý list – Vitčický les
21. až 30. dubna - Erasmus – Polsko
21. dubna - Představení ZUŠ pro 8. ročník „Jimmy už tu není“
23. dubna - Eurorebus - krajské kolo
24. - 28. dubna - Škola v přírodě, 2. až 5. ročník
28. dubna - Akce s rybáři - 1.AB


Březen 2023

Do 1. března - Odevzdání přihlášek na SŠ
6. až 10. března - Jarní prázdniny
14. března - Koncert – Cimbálková Réva, 70 Kč
14. března - „Školička nanečisto“ v 16 hodin - schůzka s rodiči předškoláků
15. března - DDH PV – 4.A
15. března - Projektové vyučování - čtenářská gramotnost (účastníci: žáci 7.A, druháci a třeťáci)
16. března - Přednáška a praktická ukázka na téma: „Prevence kriminality a reálná obrana při napadení“. Dopoledne pro 2. stupeň, odpoledne pro ŠD, 0 Kč
21. března - Ponožkový den
22. března - Třídní schůzky v 16:00
29. března - Soutěž Spelling Ant - odpoledne
31. března - Představení ZUŠ „O lakomé Barce“ pro 1. st., 0 Kč

Únor 2023

3. února - Pololetní prázdniny
7. února - Začíná plavání 1.B a 2.B, 5.A a 5.B
15. února - Beseda s Policií ČR – první stupeň, od 9 hodin
15. února - Školní kolo recitační soutěže - odpoledne
22. února - ZO - okresní kolo, Prostějov, 6 žáků
23. února - Konverzační soutěž v AJ, okresní kolo, Prostějov
24. února - Poslední plavání 1.A, 2.A, 4.B a 3.AB, 4.A

Leden 2023

2. až 6. ledna - LVK – Karlov pod Pradědem (Zátiší)
3. ledna - Zahájení vyučování v novém kalendářním roce
9. ledna - AjO – školní kolo – 8. a 9. roč., odpoledne
10. ledna - Beseda – Internet bezpečně, 4. AB
31. ledna - Předání pololetního vysvědčení
--------------------
3. února - pololetní prázdniny

Prosinec 2022

2. prosince - První plavání 1.A a 2.A a 4.B; 3.AB a 4.A
5. prosince - Dějepisná olympiáda – školní kolo
7. prosince - Jarmark 14:00 až 16:00
7. prosince - Třídní schůzky od 16 hodin
8. prosince - Vánoční výlet 1.AB s programem - zámek Plumlov
12. prosince - Olympiáda z angličtiny - školní kolo – 7. roč.
13. prosince - Svíčkárna Olomouc – 3.AB
13. prosince - Beseda pro 6. ročník - kybergrooming
14. prosince - Běh do schodů
15. prosince - Svíčkárna Olomouc – 4.AB
19. prosince - Svíčkárna Olomouc 5.AB
20. prosince - Svíčkárna Olomouc 2.AB
21. prosince - Vánoční projektové vyučování včetně filmového představení. Ukončení 1. stupeň po čtvrté hodině, 2. stupeň po páté hodině.
22. prosince - Ředitelské volno
-----------------------------------------
2. až 6. ledna 2023 - Lyžařský kurz - sedmý ročník


Listopad 2022

1. až 10. listopadu - Sbírka "Laskavec"
2. listopadu - Turnaj v piškvorkách - odpoledne
7. až 18. listopadu - Soutěž v hodinách informatiky: Bobřík informatiky 4. až 9. ročník
10. listopadu - Burza škol Scholaris 2022 - PV – žáci 9. ročníku
11. listopadu - Předání sbírky - Laskavec
18. listopadu - Ředitelské volno
21. listopadu - Abeceda peněz 4.A, 4.B
23. listopadu - Výchovný koncert, 70 Kč, 1. a 2. stupeň
25. listopadu - Zpívání u stromečku
29. listopadu - Internet bezpečně – beseda pro 5.AB

Říjen 2022

1. až 7. října - Školní kolo logické olympiády (online) - 1. stupeň
7. až 14. října - Školní kolo logické olympiády (online) - 2. stupeň
10. až 20. října - Čtenářská výzva 1. a 2. stupeň
12. až 14. října - Žáci tříd 1. stupně - návštěva městské knihovny
14. října - Expedice Mars - teambuldingové programy pro žáky 2. stupně - SVČ Orion
18. až 20. října - projektové dny 1. a 2. stupeň - čtenářská gramotnost, čtenářské dílny
18. října - Projektový den, beseda v městské knihovně 8.AB, 9.AB
18. října - Abeceda peněz - 4.AB
19. října - Projektový den - beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou
19.  října - Třídní schůzky v 16 hodin
20. října - Projektový den, beseda v městské knihovně 6.AB, 7.AB
20. října - Spaní ve škole 6.B
24. října - Zeměpisný pořad o Číně, 2. stupeň, 70 Kč
25. října - Puntíkový den (světový den psoriázy) - oblečme si puntíky
25. října - Vlastivědná exkurze - výuka jinak - Praha 4.AB, 5.B
26. a 27. října - Podzimní prázdniny

Září 2022

1. září - Slavnostní zahájení školního roku
21. září - Dopravní hřiště Prostějov - 4.A
22. září - Fotografování žáků - 1. ročník, 75 Kč
22. září - Abeceda peněz - 2.AB
22. září - Burza práce a vzdělávání - 9. ročník
23. září - Dopravní hřiště Prostějov - 4.B

Červen 2022

1. - 4. června - výlet 9.B - Orlické hory
3. - 10. června - E-jarmark 4.B
8. června - třídní schůzky v 16 hodin
9. června - výlet 6.B a 8.A - Štramberk a okolí
10. června - cyklovýlet 6.B
13. června - hasiči v 2. A, v 6.A
13. a 14. června - NANOVO - akce 8.AB
15. června - Výlet 2.AB – Olomouc, Morava
15. - 17. června - výlet 9.A - Jeseníky
16. června - hasiči v 2. B, v 6.B
17. června - výlet 4.A a 5.B – Praha
20. června - Výlet 1.AB – Lešná
21. června - Výlet 7.B a 8.B, rozhledna Velký Kosíř
22. června - výlet 5.A
24. června - výlet - Brno
27. června - Poslední plavání 1.AB a 3.B; 4.AB
27. června - Sportovní den

Květen 2022

2. až 6. května - Škola v přírodě, Velké Karlovice
5. května - HDM - Přes překážky ke hvězdám, 2. stupeň
6. května - HDM - Emma a Trollí den, 1. stupeň
10. května - Teplákový den, akce školního parlamentu
11. května - Humanitární akce Žlutý kvítek
12. května - Dopravní soutěž mladých cyklistů – 1. kategorie
13. května - Dopravní soutěž mladých cyklistů – 2. kategorie
19. a 20. května - Školní akademie
23. května - Preventivní přednáška Policie ČR 6.A + 6.B, 7.A + 7.B
24. května - Fotografování tříd a skupinek
25. května - Preventivní přednáška Policie ČR 8.A+ 8.B, 9.A + 9.B
25. května - Anglické divadlo pro 6. až 8. ročník
27. května - Představení ZUŠ pro 8. a 9. ročník, Kabaret
30. května - Výchovný koncert ZUŠ pro 2.AB a 3.A
31. května - Výlet 6.A - Olomouc

Duben 2022

1. a 4. dubna - Zápis do 1. ročníku 14:00 – 17:00
4. dubna - Plavání 2.AB a 3.A
5. dubna - Předání sbírky Seiferos – Školní parlament
6. dubna - Ukliďme Česko
11. dubna - Biologická olympiáda, GJW PV – kat. C
11. dubna - Představení ZUŠ – InstaPohádka, 6. a 7. ročník
11. dubna - Plavání 5.AB
14. dubna - Velikonoční prázdniny
19. až 22. dubna - Sběr papíru, denně 7:00 – 7:45, 13:00 – 16:00
21. dubna - Zlatý list
21. dubna - Exkurze 7.AB – Vida Brno
22. dubna - Biologická olympiáda, GJW PV – kat. D
22. dubna - Den Země
25. dubna - První plavání 1.AB a 3.B, další skupina 4. AB
25. dubna - Spelling Ant 5. až 9. ročník

Březen 2022

9. března - Výchovný koncert MARBO, vstupné 60,- Kč na žáka
10. března - Divadlo v angličtině, 3. až 8. ročník
do 11. března - Probíhá matematická soutěž Pangea – online, dle kategorií
15. března - Schůzka v ZŠ s rodiči nastávajících prvňáčků a ŠKOLIČKA NANEČISTO v 16:00 hodin
18. března - Matematický klokan
18. března - Představení ZUŠ Velké myší spiknutí, 2. až 5. ročník
21. března - Celodenní akce NANOVO – 8.b – Suprovka
21. března - Ponožkový den
22. března - Celodenní akce NANOVO – 8.a – Suprovka
23. března - Třídní schůzky a Valná hromada POŠ – 16:00
24. března - YPEF = Soutěž mladí lidé v evrop. lesích, 5 tříčlenných družstev
30. března - Krajské kolo zeměpisné olympiády - online
31. března - Sovičkiáda - uzávěrka prací
31. března - Andersenova hvězdička - uzávěrka prací

Únor 2022

1. února - Poslední plavání 2.AB, 3.A a 5.AB
2. února - Školní kolo olympiády ČJ
4. února - Pololetní prázdniny
6. až 11. února - Lyžařský kurz - 8. ročník
7. února - DDH PV – 4.A
7. února - Ekologický vzdělávací program - 7.B
13. až 18. února - Lyžařský kurz - 7. ročník
14. února - Olympijský festival – Brno - 4.AB, 5.AB
Od 14. února - Matematická soutěž Pangea – online
15. února - Abeceda peněz, 2. ročník
21. února - Olympiáda ČJ
22. února - Olympiáda AJ – školní kolo 9. a 9. ročník
23. února - ZO - okresní kolo - online
23. února - Školní kolo recitační soutěže
24. února - Hodina s rodilou mluvčí - 7.B
24. února - Olympiáda AJ – školní kolo 7. ročník
25. února - Abeceda peněz – 4. ročník
28. února až 4. března - Jarní prázdniny


Leden 2022

3. ledna - zahájení vyučování v novém kalendářním roce
12. ledna - Školní kolo zeměpisné olympiády
26. ledna - DDH PV – 4.B

Prosinec 2021

3. prosince - Návštěva svíčkárny v Olomouci – 4.B
3. prosince - Rodilý mluvčí – dle rozpisu 8.A, 9.AB
17. prosince - Svíčkárna - 4.A a 5.B
17. prosince - Symboly a tradice Vánoc - Projektové vánoční vyučování -1. stupeň
20. - 22. prosince - Ředitelské volno
23. prosince 2021 až 2. ledna 2022 - Vánoční prázdniny

Listopad 2021

5. listopadu - Rodilý mluvčí – 8. a 9. ročník dle rozpisu
9. listopadu - Exkurze - Prostějov - 6.AB
10. listopadu - Laskavec – projektový den na 2. stupni - ZRUŠENO
11. listopadu - VIDA Brno – 7.AB - ZRUŠENO
11. listopadu - Scholaservis PV – žáci 9. ročníku
23. listopadu - Výchovný koncert – Marbo, kino Oko – 60 Kč - odloženo
23. listopadu - Začíná plavání:
Odjezd v 9:00 - 2.A, 2.B, 3.A
Odjezd v 10:50 – 5.A, 5.B

Říjen 2021

4. až 8. října - Sběr papíru v době 7:00 až 7:45, 13:00 až 16:00
13. října- Abeceda peněz – 4. ročník
13. října - Třídní schůzky od 16 hodin
14. října - Abeceda peněz - 2. ročník
v týdnu od 18. října - Divadélko - první pomoc s dopravní tematikou -
1. stupeň
21. října - Moje obec - projektový den - 2. stupeň
22. října - Program s Policií ČR - 1. stupeň
26. října - Puntíkový den – osvěta k lupence
27. a 29. října - Podzimní prázdniny

Září 2021

1. září - slavnostní zahájení školního roku
1. září - Den otevřených dveří 12 - 17 hodin
6. - 14. září - Teambuildingové aktivity jednotlivých tříd, od 4. ročníku
22. září - Dětské dopravní centrum Prostějov, 4.B
23. září - Dětské dopravní centrum Prostějov, 4.A
27. září - Ředitelské volno

Prosinec 2020

Vyučování končí v pátek 18. prosince 2020.

Listopad 2020

18. listopadu - návrat 1. a 2. ročníku k prezenční výuce, ŠD 1 a 2 v provozu
Matematický klokan - online
Přírodovědný klokan - online
30. listopadu - návrat žáků 9. ročníku k prezenční výuce
od 30. listopadu - rotační vyučování žáků šestých, sedmých s osmých ročniků

Říjen 2020

Od 12. října - vyučování žáků 8. a 9. ročníku distančně
Od 14. října - vyučování všech žáků distančně
15. října - slavnostní otevření školy pro hosty - ZRUŠENO
15. října - den otevřených dveří - ZRUŠENO
19. až 23. října - sběr papíru - ZRUŠENO
26. a 27. října - prodloužené podzimní prázdniny

Březen 2020

1. až 6. března - LVK 7. ročník - Hynčice pod Sušinou
17. března - Dějepisná olympiáda - krajské kolo - zrušeno
18. března - Schůzka v ZŠ s rodiči nastávajících prvňáčků a ŠKOLIČKA NANEČISTO v 16:00 hodin - zrušeno
19. března - Recitační soutěž – okresní kolo - zrušeno
20. března - Představení ZUŠ pro 7. a 8. ročník v 8:00 „Mně sluchu dopřejte“ - zrušeno
31. března - Abeceda peněz - jarmark 4. A před pobočkou ČS - zrušeno
-----------------
2. dubna - Abeceda peněz - jarmark 4. B před pobočkou ČS - zrušeno


Září 2020

2. září - slavnostní zahájení školního roku ve třídách
8 . září - zahájení plaveckého výcviku 2.AB, 3.A, 4.B

Únor 2020

od 3. února - jednohodinové lekce plavání - 1.AB, 2.A
3. února - Recitační soutěž – školní kolo – 13:00 kino Oko
5. února - Školní kolo ChO – jednotlivci z 9.A a 9.B
6. února - Taneční kurz – první lekce - 16:00
7. února - Exkurze – Česká spořitelna PV – 4.AB
10. až 14. února - Jarní prázdniny
17. února - Konverzační soutěž v AJ - okresní kolo
18. února - Okresníkolo „O hanáckyho kohóta“ – Duha Prostějov
26. února - Okresní kolo zeměpisné olympiády - Prostějov

Leden 2020

6. ledna - Zahájení vyučování v novém kalendářním roce
16. ledna - D – olympiáda - okresní kolo
20. ledna - ČJ – olympiáda – okresní kolo
20. ledna - Florbal – žáci 5. ročníku – kraj – Lipník
27. ledna - První plavání 1.A a 1.B a 2.A
31. ledna - Pololetní prázdniny

Prosinec 2019

4. prosince - Třídní schůzky 1. a 2. ročník od 15:30.
4. prosince - Třídní schůzky 3. až 5. ročník od 16:30.
4. prosince - Třídní schůzky 2. stupeň – Dobromilice - 16:00 až 18:00.
5. prosince - Školou (1. stupeň) chodí Mikuláš
5. prosince - Z důvodu opravy veřejného vodovodu - 4. a 5. ročník - přizpůsobeno vyučování, další informace na třídních schůzkách.
6. prosince - Vánoční Praha – 7. AB
9. prosince - Florbal – mladší žákyně - Prostějov
10. prosince - Návštěva Záchranné stanice v Němčicích n/H – 3.A
11. proisince - Nejlepší chemik ČR Hranice na Moravě
13. prosince - Svíčkárna Olomouc - 4.AB
17. prosince - Návštěva Záchranné stanice v Němčicích n/H – 1.AB
17. prosince - Vánoční čajový dýchánek všech oddělení ŠD
18. prosince - Vánoční muzeum – PV – 2.AB a 3.B
18. prosince - Svíčkárna Olomouc - 5.AB
19. a 20. prosince - Ředitelské volno - zpětné stěhování tříd prvního stupně do budovy školy.
19. a 20. prosince - Nebude v provozu ani školní družina.

Listopad 2019

6. listopadu - Vánoční fotografování 1. – 5. ročník, od 7:50 – v sokolovně cena 350 Kč
13. listopadu - Scholaris – Burza škol – PV – žáci 9. ročníku
13. listopadu - Vlastivědný výlet podzimní Prahou – 4.AB
13. a 14. listopadu - Projektové dny na 2. stupni
15. listopadu - Turnaj v piškvorkách, 1. – 9. roč.
18. listopadu - Florbal 5. tříd - hoši a dívky v Suprovce
26. listopadu - Florbal - starší dívky
26. listopadu - Poslední plavání 4.A a 4.B
27. listopadu - 6.AB - Z/D exkurze do Brna

Říjen 2019

2. října - Pohodáři – Kanada - dle rozpisu
4. října - Dětské dopravní centrum PV - 4.B - přezůvky, přilba, psací potřeby
7. října - IRIS: 6.A – 1. a 2. hodinu, 6.B - 3. a 4. hodinu
15. října - Burza práce a vzdělávání – PV – 9.AB, 1. až 3. hodinu. Dále vyučování dle rozvrhu.
25. října - Dětské dopravní centrum PV - 4.A - přezůvky, přilba, psací potřeby
upřesníme datum - Projektové dny
29. a 30. října - Podzimní prázdniny

Září 2019

2. září - slavnostní zahájení školního roku 2019/2020
17. září - zahájení plaveckého výcviku 4.A a 4.B
18. září - třídní schůzky:
- 1. a 2. ročník - mlýn a ZUŠ - 15:30
- 3. až 5. ročník - hasičovna, sokolovna - 16:00
- 6. až 9. ročník - ZŠ Dobromilice - 16:00
30. září až 4. října - Sběr papíru v době 7:00 – 8:00 a 13:00 – 16:00

Organizace školního roku 2019/2020

Období vyučování ve školním roce 2019/2020 začne v pondělí 2. září 2019.
Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 30. ledna 2020.
Vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2020.
Podzimní prázdniny: úterý 29. října a středa 30. října 2019.
Vánoční prázdniny: pondělí 23. prosince 2019 až pátek 3. ledna 2020. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2020.
Jednodenní pololetní prázdniny: pátek 31. ledna 2020.
Jarní prázdniny: 10. - 16. února 2020.
Velikonoční prázdniny: čtvrtek 9. dubna 2020.
Hlavní prázdniny: od středy 1. července 2020 do pondělí 31. srpna 2020.
Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne v úterý 1. září 2020.


-----------------------------------------------------------------------------------

Červen 2019

3. června - Představení ZUŠ pro 8. a 9. roč. „Cesta“
3. června - Slavnostní otevření „Víceúčelového sportovního hřiště“ – 15:00
4. června - Halová kopaná – starší žáci – Suprovka
4. června - Abeceda peněz – akce ČS – od 13 hodin – 4.A
5. června - Návštěva předškoláků ve škole
5. června - Malá chemická olympiáda – 3 žáci
5. června - Spaní ve škole – 5.B
6. až 8. června - výlet 6.B - Lukov
10. až 14. června - Škola v přírodě: Ostružná 2. AB, 3.AB, 5.A. Janoušov 4.AB, 5.B
13. června - Slavnostní předávání vysvědčení 9. tř. v kině
14. června - předání vysvědčení

Květen 2019

2. května - HDM Krakonošův klobouk - 2. st.- 25 Kč
2. května - Výlet sběračů papíru – Staré Město u Uher. Hradiště
3. května - HDM Dobrodružství na ostrově Čičidžuma – 1.st. – 25 Kč
3. května - DDH PV – 4.B - přezůvky, přilbu, psac. potřeby
6. května - Čas proměn – pro dívky 7. ročníku
7. května - DDH PV – 4.A - přezůvky, přilbu, psac. potřeby
9. května - Fotografování - tříd (bez 5.A), ped. sbor, Skřivánek, 45 Kč
10. května - Fotografování 5.A
10. května - Koncert ZUŠ pro 1. a 2. roč.
14. května - Besídka ŠD ke Dni matek v tělocvičně, v 16:00
15. května - Třídní schůzky – 16:00
16. května - Dopravní soutěž mladých cyklistů - I. kategorie - PV
17. května - Dopravní soutěž mladých cyklistů - II. kategorie - PV
22. a 23. května - Výlet 7.AB – Frenštát pro Radhoštěm
23. a 24. května - Výlet 8.AB – Frenštát pro Radhoštěm
23. května - Pasování prváčků na čtenáře – kino
30. května - Jarmark 4.B v ČS – od 12 hodin

Duben 2019

3. dubna - Exkurze – Česká spořitelna PV – 4.AB
3. dubna - Vyhodnocení soutěže o J. Foglarovi – v knihovně - cca 20 žáků
5. dubna - Krajské kolo recitační soutěže
5. dubna - Zápis do 1. ročníku od 14:00 do 17:00
8. až 12. dubna - Sběr papíru 7:00 – 7:45, 13:00 – 16:00
9. dubna - Matematická olympiáda – okresní kolo
10. dubna - Biologická olympiáda - okresní kolo
10. dubna - Seiferos – Ukázka dravců a sov
10. dubna - Po skončení ukázky dravců - Uklízíme Česko – 2. stupeň
12. dubna - IRIS – 7.AB
12. dubna - Přírodovědná exkurze 5.AB do ZOO Brno
12. a 15. dubna - Přijímací zkoušky na SŠ - žáci 9. ročníku
14. dubna - Krajské kolo pěvecké soutěže – „O hanáckyho kohóta“
15. dubna - Poslední řádné plavání 1.AB a 3.B
16. dubna - Biologická olympiáda
18. dubna - Velikonoční prázdniny
23. dubna - Školní výlet 2.AB – Floria Kroměříž
24. dubna - Školní výlet 4.AB – Floria Kroměříž
25. dubna - Školní výlet 1.AB – Floria Kroměříž
25. dubna - Zlatý list
26. dubna - Školní výlet 3.AB – Floria Kroměříž
29. dubna - Eurorébus – krajské kolo – 7. roč.
29. dubna - Spelling Ant
30. dubna - Fotografování tříd

Březen 2019

Do 1. března - Odevzdání přihlášek na SŠ i víceletá gymnázia
3. až 9. března - Lyžařský kurz - Hynčice pod Sušinou
4. a 5. března - Besedy s knihovnicí (5.AB, 6.AB, 8.AB, 9.tř.)
5. března - Přírodopisná soutěž YPEF - 6 žáků školy
8. března - Plavání 2.B a 4.B. - návrat cca 13:15 (dvě hodiny plavání)
11. března - Představení ZUŠ pro 5. až 7. ročník: Rady paní Láry Fáry
15. března - Plavání 2.B a 4.B. - návrat cca 12:25 (jedna hodina plavání)
20. března - Třídní schůzky v 16:00
29. března - Divadlo – 2. stupeň – „Trapas nepřežiju¨, vstupné 60 Kč

Únor 2019

1. února - Pololetní prázdniny
4. až 8. února - Jarní prázdniny
12. února - Beseda s právníkem - pro žáky 9. ročníku
12. února - IRIS – 8.AB – Prostějov - dopoledne
13. února - Recitační soutěž – školní kolo – 13:00
18. února - První plavání 1.AB a 3.B (odjezd 8:45, návrat do 11:30)
20. února - Zeměpisná olympiáda - okresní kolo
27. února - Protidrogová prevence – 9.tř, 8.AB

Leden 2019

03. ledna - Zahájení vyučování v novém kalendářním roce
18. ledna - Školní ples – 20:00 - Zátiší
25. ledna - Poslední řádné plavání 2.B a 4.B
31. ledna - Ukončení 1. pololetí, předání vysvědčení v průběhu vyučování

Prosinec 2018

4. prosince - Vánoční Praha – 5. AB
6. prosince - Vánoční Praha – 6. AB
7. prosince - První plavání 2. B a 4. B odjezd 10:30, návrat cca 13:15
10. prosince - Vánoční Plumlov, Muzeum PV – 1.AB, 4.A
11. prosince - Vánoční Praha – 7. AB
12. prosince - Nejlepší chemik ČR - Hranice na Mor.
12. prosince - Den otevřených dveří - 7:50 až 12:00
12. prosince - Jarmark od 14:00
12. prosince - Třídní schůzky od 16:00
13. prosince - Vánoční muzeum PV – 4.B
14. prosince - Školní vánoční diskotéka 13:30 – 16:00
17. prosince - Vánoční čajový dýchánek (ŠD 3 a ŠD 1)
20. prosince - Obrana se týká všech – 9. ročník
24.12.2018 až 2.1.2019 - Vánoční prázdniny

Listopad 2018

2. listopadu - florbal - okresní kolo – mladší žákyně
6. listopadu - florbal okresní kolo – nejmladší žákyně
8. listopadu - florbal – starší žákyně
8. listopadu - Hasiči – program pro 2.A
8. listopadu - Hasiči – program pro 6.A
9. listopadu - Vyhodnocení školních časopisů – Brno – pět deváťáků
13. listopadu - Hasiči – program pro 2.B
13. listopadu - Hasiči – program pro 6.B
13. listopadu - Iris – 9.tř. – PV
15. listopadu - Florbal – okrskové kolo – mladší žáci
15. listopadu - Vánoční fotografování 1. – 5. ročník, cena 350 Kč
20. listopadu - Florbal – starší žáci – skupina – PV
22. listopadu - Florbal – okresní kolo – nejmladší žáci (5. roč.) - PV
23. listopadu - Koncert vítězů Lyra 2017 – kino Oko
26. listopadu - Školní kolo pěvecké soutěže „O HANÁCKYHO KOHÓTA“
30. listopadu - Poslední plavání 2.A, 3.A, 4.A

Říjen 2018

2. října - 2. burza práce – ÚP PV – 8.AB + 9.tř.
3. října - Pohodáři – Útěk na sever
4. října - DDC PV – 4.A – přezůvky, přilba, psací potřeby
8. až 12. října - Sběr papíru v době 7:00 – 7:45 a 13:00 – 16:00
17. října - třídní schůzky,valná hromada, volba nové školské rady - od 16:00
19. října - Koncert ZUŠ v hale pro žáky 4. až 9. ročníku
22. října - DDC PV – 4.B – přezůvky, přilba, psací potřeby
24. až 26. října - Projektové dny – Výročí 100 let od vzniku republiky
27. října - LYRA – XX. ročník pěvecké soutěže – Moravský Krumlov
29. a 30. října - podzimní prázdniny

Základní škola Němčice nad Hanou

Ředitelka školy:
Mgr. Hana Matušková 
582 386 579, 606 605 214
skola@zsnemcicenh.cz

Sborovna (omlouvání žáků):
582 386 537

Kancelář:
Jana Kantorová, 
Vanda Dokoupilová
582 386 259 

Školní družina:
582 386 263

Školní poradenské pracoviště:
PhDr. Magdalena Nováková
582 386 202, 776 280 820
magdal.novak@seznam.cz

Vedoucí jídelny:
Václava Budíková
582 386 050

Cookies - © 2024 ZŠ Němčice nad Hanou